قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۸/۰۹

تسنیم , 9 آبان 1401 ساعت 12:39

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۶۴۴ دلار و ۱۹ سنت رسید.


به گزارش ایران خبر، - اخبار اقتصادی -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت طلا پس‌از افت 1.3 درصدی در روز گذشته امروز تغییر چندانی نداشته‌است. سرمایه‌گذاران منتظر اجلاس فدرال‌رزرو آمریکا و سیاست‌های آن در مورد افزایش نرخ بهره هستند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.04 درصد کاهش به 1644 دلار و 19 سنت رسید.

شاخص دلار ثابت بوده و نرخ سود ده‌ساله خزانه‌داری آمریکا بالاتر از آستانه 4 درصد قرار دارد. قیمت طلا و شاخص دلار معمولاً رابطه‌‌ای معکوس دارند. بنابراین ثابت ماندن ارزش دلار قیمت طلا را هم ثابت نگه‌داشته است.

قیمت جهانی طلا امروز 1401/08/07

 

هزینه‌کرد مصرف‌کنندگان در آمریکا در ماه سپتامبر به‌طور غیرمنتظره‌ای افزایش داشت و در این بین، فشار تورم هم بالا رفته‌است. بنابراین انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا بازهم نرخ بهره را در اجلاس اول و دوم نوامبر افزایش دهد. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری فلزات گران‌بها ازجمله طلا را افزایش داده و تمایل برای خرید آن‌ها را پایین می‌آورد. افزایش نرخ بهره ارزش دلار را هم که طلا بر مبنای آن محاسبه می‌شود افزایش می‌دهد.

بانک مرکزی اروپا احتمالاً نرخ بهره را در اجلاس آینده خود در ماه دسامبر 75 واحد دیگر بالا می‌برد.

جشن دیوالی در هند باعث افزایش تقاضا برای خرید طلا در این کشور در هفته گذشته شد. اما از طرف دیگر مصرف‌کنندگان چینی که یکی دیگر از قطب‌های بزرگ مصرف طلا در دنیاست، با افزایش قیمت طلا به‌خاطر عرضه پایین آن مواجه شده‌اند.

قیمت نقره امروز تغییر چندانی نداشته و 19 دلار و 15 سنت معامله می‌شود. پلاتین هم با یک افزایش 0.62 درصدی به 942 دلار و 8 سنت رسیده‌است.


کد مطلب: 180307

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/180307/قیمت-جهانی-طلا-امروز-۱۴۰۱-۰۸-۰۹

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir