دستگیری متهمانی که با آرم صداوسیما کلاهبرداری می‌کردند

خبرگزاری مهر , 7 آبان 1401 ساعت 14:06

رئیس پلیس فتا فراجا از شناسایی تعدادی کلاهبردار حرفه ای با شگرد برقراری تماس صوتی از بستر پیام رسان های موبایلی و جعل آرم صداوسیما خبر داد.


به گزارش ایران خبر، سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا فراجا در تشریح این خبر اظهار داشت: با وصول پرونده‌های متعددی به پلیس فتا یکی از استان‌ها با موضوع مزبور، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: متهمان پرونده طی برقراری تماس صوتی با شهروندان در بستر پیام رسان های موبایلی و اعلام برنده شدن در قرعه کشی با آرم صدا و سیما اقدام به اخذ اطلاعات شخصی، بانکی و به دنبال آن فعال سازی سامانه‌های بانکداری الکترونیک می‌کردند و در نهایت از حساب مال باختگان برداشت غیرمجاز داشتند.

رئیس پلیس سایبری کشور ادامه داد: با بررسی‌های تخصصی و اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، در نهایت متهمان پرونده مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از اخذ مجوزهای قضائی دستگیر شدند.

وی خبر داد: این افراد سودجو در تحقیقات انجام شده به کلاهبرداری با شیوه ذکر شده اعتراف کردند و در بررسی‌های صورت گرفته تا کنون تعداد ۶۳ نفر مال باخته با ارزش ریالی بالغ بر ۴ میلیارد ریال مورد شناسایی قرار گرفته اند.

رئیس پلیس فتا فراجا بیان داشت: برابر اقدامات فنی و تخصصی صورت گرفته از سوی واحدهای پلیس فتا استان‌ها، از ابتدای سال جاری تعداد ۱۷۶ باند در زمینه کلاهبرداری رایانه‌ای شناسایی شدند که در این رابطه ۳۲۹ نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده اند.


کد مطلب: 180264

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/180264/دستگیری-متهمانی-آرم-صداوسیما-کلاهبرداری-می-کردند

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir