کد مطلب: 180008
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹
فرمانده نیروی پدافند هوایی از انجام تست‌های اولیه سامانه پدافندی باور ۳۷۳ در برد ۳۰۰ کیلومتری خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، امیر علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در مراسم نقش علم و فناوری در دوران دفاع مقدس که صبح امروز (یکشنبه) در دانشگاه پدافند هوایی برگزار شد، اظهار داشت: در سال‌های گذشته با محدودیت سلاح و سامانه مواجه بودیم و رزمایش‌های خود را با سامانه‌های مختصر دوران دفاع مقدس برگزار می‌کردیم، اما امروز با بهترین تجهیزات بومی و داخلی که در لبه فناوری تجهیزات دنیا قرار دارند، رزمایش برگزار می‌کنیم و دشمنان ما این را می‌دانند که ما امروز قدرت مطلق پدافندی در سطح منطقه هستیم.

امیر صباحی‌فرد ادامه داد: امروز نیروی پدافند هوایی در حوزه تجهیزات راداری، فاوایی، جنگالی، اطلاعاتی، رهگیری و درگیری در سطح تجهیزات به‌روز دنیا قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه نیروی پدافند هوایی سامانه‌های بومی خود را متناسب با تهدیدات به‌روز می‌کند، افزود: امروز پوشش پدافندی لازم را در همه سطوح و لایه‌های هوایی ایجاد کرده‌ایم و در حوزه ارتفاع بالا توانسته‌ایم سامانه باور ۳۷۳ را تا برد ۲۰۰ کیلومتر تست کنیم و همچنین تست‌های اولیه ۳۰۰ کیلومتری این سامانه را آغاز کرده و انجام می‌دهیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش عنوان کرد: امروز با سامانه‌های راداری بومی که در اختیار داریم، هزاران کیلومتر مجاور را رصد می‌کنیم و قادر هستیم تحرکات دشمنان‌مان را در منازل و پایگاه‌هایشان رصد می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر