کد مطلب: 178957
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰
سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۱ ارتش جزئیات جدیدی از این رزمایش را تشریح کرد.
 

به گزارش ایران خبر، امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات ارتش و سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۱ ارتش، اظهار داشت: رزمایش پهپادی ارتش با حضور بیش از ۱۵۰ فروند انواع پرنده‌های بدون سرنشین، از نقاط و پایگاه‌های مختلف کشورمان از فواصلی تا یک هزار کیلومتر از جمله پایگاه‌های زیرزمینی پهپادی جمهوری اسلامی به این منطقه اعزام خواهند شد تا مأموریت‌های خود را اجرا کنند.

سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۱ ارتش با اشاره به انواع پهپادهای حاضر در این رزمایش بیان داشت: یکی از پهپادهایی که در این رزمایش از آن استفاده خواهیم کرد، پهپاد ضد رادار امید است که علیه رادارهای شناسایی و مراقبت دشمن به کار گرفته خواهد شد تا بتوانند اهداف مورد نظر خود را منهدم کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر ارزیابی میزان و قابلیت‌های تهاجمی و آفندی پرنده‌های بدون سرنشین به دنبال ارزیابی سامانه‌های مقابله با نفوذ و اقدامات تهاجمی پرنده‌های بدون سرنشین هستیم؛ در این راستا، نمونه‌هایی از سامانه‌های جنگالی زمین‌پایه و هواپایه در محدوده رزمایش مستقر بوده و تلاش می‌کنند شرایط مشابه صحنه نبرد واقعی را برای پرنده‌های بدون سرنشین فراهم کنند.

معاون عملیات ارتش در پاسخ به سؤالی درباره جزئیات اجرای بمباران انبوه پهپادهای کرار در رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۱ ارتش بیان داشت: این پهپاد از ویژگی‌های خاصی برخوردار است و ما توانمندی به‌کارگیری این پرنده را با توجه به سرعت بالای آن در ماموریت‌های مختلف دارا هستیم.

وی ادامه داد: یکی از ماموریت‌های پیش بینی شده برای پهپاد کرار به کارگیری آن علیه پرنده‌های بدون سرنشین و یا با سرنشین دشمن در قالب رهگیری و انهدام پرنده مهاجم است.

سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۱ ارتش ادامه داد: پهپاد کرار قادر است انواع بمب‌ها با تناژ مختلف و سر جنگی متفاوت را با خود حمل کرده و به عنوان یک پرنده بدون سرنشین بمب افکن علیه اهداف ثابت و متحرک در منطقه رزمایش استفاده شود.

امیر موسوی تصریح کرد: از جمله دیگر ویژگی‌های این پرنده، حضور به عنوان یک پرنده مهاجم انهدامی همچون موشک علیه اهداف مشخص مورد بهره برداری قرار گیرد.

منبع : خبرگزاری مهر