رئیس جمعیت هلال احمر به وزیر ورزش نامه اعتراضی نوشت

خبرگزاری مهر , 28 مرداد 1401 ساعت 19:39

رئیس جمعیت هلال احمر در نامه ای به وزیر ورزش و جوانان، رفتار سرمربی استقلال با تیم امدادی حاضر در ورزشگاه انزلی را خارج از عرف دانست.


به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس جمعیت هلال احمر در نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان، رفتار سرمربی استقلال با تیم امدادی حاضر در ورزشگاه فوتبال را خارج از عرف دانست.

در متن نامه پیرحسین کولیوند آمده است: همانطور که مستحضرید در این ایام که حوادث و سوانح مختلف از جمله سیل، زلزله و تصادفات جاده‌ای هر روز مردم عزیز کشورمان را دچار رنج و آلام و خسارات مادی و روحی می‌نماید و آنچه در کاهش این آلام در همان ساعات اولیه مفید و مؤثر است حضور مقتدرانه، مسئولانه و از خودگذشتگی، ایثار و امدادرسانی به موقع جوانانی است که در لباس مقدس هلال احمر نقش آفرینی می‌نمایند، البته بدون هیچ گونه چشمداشت مادی که همواره مورد تکریم مردم قدرشناس ما بوده است.

مزید استحضار، این عزیزان حتی در مخاصمات جنگ بین کشورها هم طبق قوانین و مقررات بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر مورد احترام و دارای مصونیت از هرگونه تعرض از طرف طرفین درگیر جنگ می‌باشند. متأسفانه در این شرایط حساس که طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیاز به تقویت امید و انگیزه در بین جوانان پرشور، انقلابی و جهادی خدمتگزار هستیم شاهد رفتار زشت و خارج از عرف سرمربی تیم استقلال نسبت به عوامل امدادی جمعیت هلال احمر در جریان بازی بین تیم‌های استقلال تهران و ملوان بندر انزلی بودیم که با درخواست شورای تأمین شهرستان برای پوشش امدادی در ورزشگاه حضور داشتند. این امر موجب جریحه‌دار شدن احساسات پاک امدادگران جوانان و داوطلبان و خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر گردیده است.

لذا، ضمن محکوم کردن این حرکت ناپسند و دور از اخلاق ورزشی با توجه به حساسیت موضوع، خواهشمند است نسبت به بررسی دقیق ابعاد این مسئله دستور مقتضی را صادر نموده و جهت اقناع اذهان عمومی و جبران از لطمه به انگیزه خدمت رسانی این سربازان بی ادعا عرصه امداد و نجات، اینجانب را از نتیجه پیگیری‌ها مطلع فرمائید.

در ضمن جمعیت هلال احمر از طریق مراجع ذیصلاح موضوع را پیگیری خواهد نمود.


کد مطلب: 178870

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/178870/رئیس-جمعیت-هلال-احمر-وزیر-ورزش-نامه-اعتراضی-نوشت

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir