کد مطلب: 178050
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷
کانادا با صدور یک توربین گاز طبیعی به آلمان برای استفاده در خط لوله گاز نورد استریم ۱ موافقت کرده است.
 

به گزارش ایران خبر، کانادا با صدور یک توربین گاز طبیعی به آلمان برای استفاده در خط لوله گاز نورد استریم ۱ موافقت کرده است.

این تصمیم به دلیل اعتراضات دولت اوکراین و جامعه بزرگ اوکراینی در کانادا گرفته شد که استدلال می‌کردند که نباید گاز نورد استریم به دلیل خرابی توربین متوقف شود.

مقامات آلمانی از کانادا خواستند راهی برای بازگرداندن توربین بیابد، زیرا می‌ترسیدند روسیه از این پرونده به عنوان بهانه‌ای برای تعطیلی نورد استریم ۱ استفاده کند و توانایی آلمان برای پر کردن مخازن ذخیره گاز قبل از زمستان را مختل کند.

جاناتان ویلکینسون، وزیر منابع طبیعی کانادا در بیانیه‌ای که روز شنبه منتشر کرد، گفت که مجوز صادرات پس از گفتگوهای گسترده با "دوستان و متحدان اروپایی ما و همچنین آژانس بین‌المللی انرژی" صادر شده است.

ویلکینسون در بیانیه‌ای گفت: «کانادا مجوزی با زمان محدود و قابل فسخ به زیمنس کانادا خواهد داد تا توربین تعمیر شده نورد استریم ۱ را به آلمان بازگرداند.

وی افزود: در صورت عدم تأمین گاز طبیعی لازم، اقتصاد آلمان با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو خواهد شد و خود آلمانی‌ها در معرض خطر عدم گرمایش خانه‌های خود با نزدیک شدن به فصل زمستان خواهند بود. توسط "بلومبرگ"

این توربین ساخت زیمنس انرژی در کانادا برای تعمیر به مونترال فرستاده شد و به دلیل تحریم‌های اعمال شده بر بخش نفت و گاز روسیه به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین گیر کرد.

در مقابل، کانادا روز شنبه اعلام کرد که تحریم‌های خود علیه روسیه را به بخش تولید گسترش خواهد داد.

در بیانیه مطبوعاتی ملانی جولی، وزیر امور خارجه، آمده است: «این تحریم‌های جدید در مورد حمل‌ونقل جاده‌ای، خطوط لوله، تولید فلز، تجهیزات حمل‌ونقل، رایانه‌ها، تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی و همچنین ماشین‌آلات اعمال خواهد شد».

وی افزود: پس از انجام اقدامات، شرکت‌های کانادایی ۶۰ روز فرصت خواهند داشت تا با صنایع و خدمات هدف قرارداد منعقد کنند.

منبع : خبرگزاری مهر