کد مطلب: 177573
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹
قیمت طلا در روز سه‌شنبه که ۴ هفته در کمترین میزان خود قرار داشت کمی روند صعودی به خود گرفت، هر انس طلا به ۱۸۲۴.۲۱ سنت رسید.
 

به گزارش ایران خبر، قیمت طلا در روز سه‌شنبه که ۴ هفته در کمترین میزان خود قرار داشت کمی روند صعودی به خود گرفت. این افزایش قیمت به دلیل توقف رشد دلار و بازدهی خزانه‌داری آمریکا بود. اما با افزایش شرط‌بندی‌ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو سیاست‌های پولی را به میزان قابل توجهی تشدید خواهد کرد، افزایش قیمت‌ها محدود شد.

با این حال قیمت طلا در معاملات نقدی با ۰.۳ درصدافزایش به ۱۸۲۴.۲۱ دلار در هر اونس رسید،

همچنین رویترز اعلام کرد؛ قیمت طلا در آمریکا با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۸۲۷.۸۰ دلار رسیده است.

دلار در روز دوشنبه نزدیک به بالاترین سطح خود در دو دهه اخیر رسید، در حالی که قیمت فلز گرانبها که به واحد پول آمریکا قیمت گذاری شده است، نزدیک به ۳ درصد کاهش یافت.

مت سیمپنسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس، گفت که افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره می‌تواند طلا را تحت فشار بیشتری قرار دهد، حتی اگر بعداً موقعیت خود را به عنوان محافظ تورم به دست آورد.

عصر دوشنبه، انتظارات فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره با ۷۵ واحد افزایش در روز چهارشنبه به ۹۶ درصد از ۳۰ درصد در اوایل روز رسید.

افزایش ۷۵ واحد پایه بزرگترین افزایش از سال ۱۹۹۴ خواهد بود.

نرخ بهره بالاتر و بازده اوراق قرضه آمریکا در کوتاه مدت هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را افزایش می‌دهد.

هر اونس نقره با ۰.۵ درصد افزایش به ۲۱.۱۶ دلار رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۴ درصد افزایش به ۹۳۶.۷۷ دلار و پالادیوم ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۸۰۴.۱۷ دلار رسید.

منبع : خبرگزاری مهر