کد مطلب: 177502
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹
معاون سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر پشت نوبت اعزام عمره هستند، گفت: پیگیری و رایزنی های لازم برای برگزاری مجدد اعزام به عمره در دستور کار قرار دارد.
 
به گزارش ایران خبر، اکبر رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اعزام‌های عمره مفرده گفت: با توجه به تقاضایی که برای تشرف به عمره وجود دارد سعی می‌کنیم با رایزنی‌هایی که انجام می‌شود هر چه سریع‌تر نسبت به برقراری مجدد اعزام‌های عمره مفرده اقدام کنیم.

به گفته وی، دلیل توقف اعزام‌های عمره نبود ارتباط دیپلماتیک با عربستان است که امیدواریم با شرایطی که اخیراً پیش آمده سفارت یا کنسولی ما در جده یا ریاض مستقر شود و پس از آن بلافاصله آمادگی داریم عمره را راه اندازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار متقاضی پشت نوبت اعزام به عمره هستند، اظهار داشت: این افراد در سالهای گذشته فیش عمره را خریداری کردند و چندین سال است در انتظار تشرف به سر می‌برند.

وی افزود: متقاضیان پیگیر اعزام‌های خود هستند و ما نیز این موضوع را در دستور کار قرار دادیم.

معاون سازمان حج و زیارت در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما برای برقراری عمره چیست؟ تصریح کرد: با توجه به شرایط پیش رو امیدواریم در آینده نزدیک شاهد این موضوع باشیم و بتوانیم نسبت به راه اندازی مجدد اعزام‌های عمره مفرده اقدام کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر