کد مطلب: 177005
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: در حال حاضر شاهدیم درآمد فرزندان به مجموع درآمد خانوار اضافه می‌شود و آن خانواده از دریافت یارانه محروم می‌شوند.
 

به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، اظهار داشت: خبرهایی به ما رسیده مبنی بر اینکه مرغ در برخی استان‌ها تا حد زیادی وجود دارد و به همین دلیل قیمت مرغ در این استان‌ها از سقف اعلامی دولت هم کمتر شده است و این مساله نشان می‌دهد سیاست هدفمند شدن یارانه‌ها به تدریج جواب می‌دهد.

وی تاکید کرد: از دولت تقاضا دارم برنامه مبارزه با قاچاق را به طور جدی آغاز کند و همچنین از احتکار جلوگیری شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از افراد استحقاق دریافت یارانه دارند ولی یارانه به آنها تعلق نگرفته، به طور مثال درآمد فرزندان در سر جمع درآمد خانوار آمده در حالی که این روش کاملاً اشتباه است.

نقدعلی تاکید کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید این روند را اصلاح کند، نباید درآمد فرزندان به حساب پدر و مادر نوشته شود و آن خانواده از دریافت یارانه محروم شوند.

وی گفت: باید به سرعت این رویه‌های غلط در بررسی وضعیت درآمدی مردم اصلاح شود، اگر این مساله محقق شود قطعاً مردم با تصمیمات اساسی و زیرساختی دولت در عرصه اقتصادی همراهی‌های لازم را خواهند داشت.

منبع : خبرگزاری مهر