کد مطلب: 175268
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱
تمرین رزم در برف یگان های ویژه نیروی زمینی سپاه شامل تیپ میرزا کوچک خان، تیپ ویژه امام حسن مجتبی(ع) و یگان ویژه صابرین برگزار شد.
 

به گزارش ایران خبر، رزمندگان تیپ‌های نیرو ویژه صابرین و تیپ نیرو مخصوص میرزا کوچک خان و امام حسن مجتبی (ع) دوره آموزش رزم در برف را با موفقیت اجرا کردند.

بر اساس این گزارش در این دوره نیروهای ویژه نیروی زمینی سپاه با بهره گیری از تجهیزات مدرن و به روز، زندگی در شرایط سخت و بقا در رزم در محیط پوشیده از برف، اسکی با سلاح و تجهیزات، احداث غارهای برفی، حمل مجروح، تاخت در برف، راپل و یخ نوردی، برف نوردی با چهار چرخ و پیاده روی برد بلند و تیراندازی در برف را تمرین کردند.

با توجه به اینکه نیروهای ویژه باید توانایی اجرای ماموریت در اقیلم‌های جغرافیایی و آب و هوایی متفاوت را داشته باشند؛ لذا دوره‌های آموزشی رزم در محیط‌های ویژه شامل رزم در کوهستان، جنگل، کویر، برف و باتلاق را فرا می‌گیرند.

علاوه بر این، ماموریت برقراری امنیت پایدار در مرزهای شمال غرب کشور که در اغلب ایام سال پوشیده از برف هستند نیز با نیروی زمینی سپاه است که اینگونه تمرینات نقش بسزایی در افزایش آمادگی‌های جسمی و رزمی آنان دارد.

گفتنی است؛ نیروی زمینی سپاه به منظور ارتقای آمادگی یگان‌های تحت امر اقدامات گسترده‌ای را انجام داده که تمرین در برف یگان‌های ویژه یکی از مهمترین این اقدامات است. نیروی زمینی سپاه با استفاده از تاکتیک‌های رزم در شرایط سخت توانسته گام مهمی در ارتقای امنیت کشور بردارد و انجام اینگونه تمرین‌های نظامی به همین منظور صورت می‌گیرد.

منبع : خبرگزاری مهر