کد مطلب: 175158
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵
مشاور وزیر بهداشت با بیان اینکه حتی در زمان جنگ ارتباط دانشمندان ایران با مجامع علمی دنیا قطع نشد، اظهارکرد: پیش از انقلاب برای هر بیمار پیوندی هزاران دلار هزینه می کردیم و اکنون با انجام ۵۰ هزار پیوند، سالانه میلیون‌ها دلار در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنیم.
 

به گزارش ایران خبر، ناصر سیم‌فروش با اشاره به جشنواره علوم پزشکی رازی گفت: در این جشنواره ۳۶ برگزیده شامل ۱۵ دانشمند علوم بالینی و ۲۱ برگزیده از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی افزود: ایران قطب علوم پزشکی منطقه  و بالندگی دانشمندان پزشکی ایران در عرصه جهانی زبانزد است.

سیم‌فروش اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران باعث نشاط و جهش علمی در کشور شد و دین که پیش از انقلاب آن را افیون ملت‌ها می خواندند پس از انقلاب بهترین مدافع علم و دانشمندان است.

وی با اشاره به این‌که ادغام علوم پزشکی در وزارت بهداشت و تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مولود این انقلاب است، گفت: پیش از انقلاب سالی ۸۰۰ پزشک تربیت می شد که این رقم پس از انقلاب به سالانه ۷ هزار پزشک رسیده است.

نایب رییس جشنواره علوم پزشکی رازی در پایان با اشاره به مدیریت درخشان شرکت های دانش بنیان، دارویی و تجهیزات پزشکی توسط دانشمندان جوان ایرانی، گفت: امسال استقبال از جشنواره دو برابر سال گذشته بود و تعداد شرکت کنندگان از ۴۰۰ به ۸۰۰ رسید.

به گزارش وبدا بیست و هفتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی با حضور دکتر محمد مخبر - معاون اول رییس جمهوری، دکتر سورنا ستاری - معاون علمی رییس جمهوری، دکتر بهرام عین‌اللهی - وزیر بهداشت - و دکتر زلفی‌گل - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری - در سالن همایش‌های بین المللی ابوریحان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا