کد مطلب: 175027
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۴
یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آنچه که از روند مذاکرات به اطلاع ما رسیده است، این است که تیم مذاکره کننده از موضع قدرت در صحنه حاضر شده و نتایج خوبی در پیش است.
 
به گزارش ایران خبر، جلال رشیدی کوچی در گفت وگو با ایسنا، درباره ویژگی های یک توافق مطلوب در وین، بیان کرد: از نظر بنده یک توافق خوب در وهله اول توافقی است که منافع ملی و اقتصادی کشور را تامین کند و در وهله دوم تضمین های لازم و کافی برای پایبندی طرفین به توافق در آن دیده شده باشد. 

توافق مطلوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

وی در ادامه اظهار کرد: گاهی یک توافق منافع ما را تامین می کند، اما تضمین لازم برای پایبندی طرفین به توافق در آن دیده نشده است، این توافق مطلوب ما نیست. یک توافق باید بلند مدت بوده و خواسته های به حق ما را برآورده کند. یک توافق مطلوب باید نتایج مثبت ملموسی به همراه داشته باشد.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یک اشتباهی که در دولت قبل صورت گرفت این بود که تمام شئونات زندگی مردم به مذاکره با غرب گره خورد، این موضوع باعث شد تا طرف غربی گستاخ شود، اما در دولت و مجلس جدید این تفکر کنار رفت. ما می گوییم مذاکره باید انجام شود اما معیشت مردم نباید به مذاکره با غربی ها گره بخورد. در عین مذاکره با غربی ها در این دولت توافق های خوبی با سایر کشورها در حوزه اقتصادی و امنیتی کلید خورد.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور در ادامه تاکید کرد: تیم مذاکره کننده از موضع قدرت درحال گنجاندن مفاد و نکاتی در توافق پیش رو است که پیروزی بزرگ و گام بلندی برای کشور خواهد بودقطعا یک توافق مطلوب باید آثار مثبتی در زندگی مردم نیز به دنبال داشته باشد. تا جایی که بنده از روند مذاکرات در جلسات اطلاع پیدا کردم الحمدلله به نتایج خوبی دارد می رسد. این بدان معنا است که تیم مذاکره کننده ما از موضع قدرت در صحنه حاضر شده و در حال گنجاندن مفاد و نکاتی در توافق پیش رو هستند که برد بزرگ و گام بلندی برای کشور خواهد بود.

رشیدی کوچی در پایان افزود: امروز غربی ها اعلام کرده اند که فشار حداکثری شکست خورده است، زمانی به این موضوع پی بردند که مجلس و دولت انقلابی در کنار هم ایستادند و اعلام کردند که همه چیز ما وابسته به مذاکره نیست.

منبع : خبرگزاری ايسنا