کد مطلب: 174871
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۹
ایران آنلاین-راهپیمایی خودرویی و موتوری؛ فقط در شهرهای قرمز! : سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: : سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در توئیتی نوشت: معیار برگزاری خودرویی و موتوری راهپیمایی ۲۲ بهمن، شهرهای قرمز اعلام شده تا امروز چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه است.
 

به گزارش ایران خبر، ، عباس شیراوژن روز چهارشنبه در این توئیت تصریح کرد: بر اساس نظر کارشناسی تفویض شده به وزارت کشور، معیار برگزاری خودرویی و موتوری راهپیمایی ۲۲ بهمن، شهرهای قرمز اعلام شده تا امروز چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه می باشد.

از دیروز تا امروز ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۹ هزار و ۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۹۰۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۶۹۶ هزار و ۹۲۷ نفر رسید.

تا کنون ۶ میلیون ۲۱۵ هزار و ۹۰۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند، دو هزار و ۸۵۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.  ۴۵ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۵۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تا کنون ۶۱ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۷۷۱ نفر دُز اول، ۵۴ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۲۵۹ نفر دُز دوم و ۲۰ میلیون و ۵۱۶ هزار و ۴۷۸ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۳۶ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۵۰۸ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۳۹۴ هزار و ۸۶۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

اکنون ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.  

منبع : ایران آنلاین