کد مطلب: 174416
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۵
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران جزیره ثبات در یک منطقه ای پر آشوب است.
 

به گزارش ایران خبر، سید محمد حسینی امروز در یادواره 28 شهید روستای نیستان اردستان با بیان اینکه خط شهادت، خط ائمه اطهار است و زیارت قبور ائمه الهام بخش، درس آموز و باعث فداکاری، ظلم ستیزی و دفاع از مظلوم می شود، افزود: مخالفت و کینه دشمن با ائمه به خاطر این است که وجود آنها باعث افزایش پیروان مکتب اهل بیت و هواخواهان عدالت و پیروی از حق خواهد شد.

وی بااشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران جزیره ثبات در یک منطقه‌ای پر آشوب است تاکید کرد: با وجود همه تحریم ها و توطئه های دشمنان، اگر امروز ما در آرامش به سر می بریم به خاطر شهدا است چرا که شهدا در مقابل دشمن ایستادند و برای کشور و مردم عزت ایجاد کردند.

معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان به اینکه امروز بسیج محدود به مرزهای جغرافیایی ایران نیست، اظهارداشت: حشدالشعبی، حزب الله، لشکر فاطمیون، حیدریون و انصارالله یمن بواسطه وجود روحیه انقلاب اسلامی شکل گرفته اند.

حسینی گفت: اگر در گذشته نیروهای مقاومت جواب موشک را با سنگ می دادند امروز موشک در دست نیروهای مقاومت است و رژیم اشغالگر قدس که می خواست از نیل تا فرات را تسخیر کند امروز یک نوار باریک غزه را نمی تواند کنترل کند.

وی بااشاره به اینکه اگر این روحیه جهادی وجود نداشت امروز دولت تکفیری و داعشی ها نه تنها کل منطقه بلکه جهان اسلام و کل دنیا را تهدید می کردند افزود: اولین نقطه ای که مد نظر آنها قرار داشت ایران بود که به واسطه مدافعان حرم و پیشکسوتان جنگ، داعش نابود شد.

معاون پارلمانی رییس جمهور بااشاره به اینکه همه به عظمت امام(ره) اعتراف می کنند و در ایام دهه فجر باید رمز و راز پیروزی امام را بازخوانی کنیم خاطرنشان کرد: از مرحله قدرت بازدارندگی گذشتیم و دشمن باید در مقابل جبهه مقاومت توان بازدارندگی داشته باشد.

حسینی در ادامه تاکید کرد: در ۱۰ سال اخیر اگر مدیران همراهی می کردند الان شرایط بهتری را شاهد بودیم. متاسفانه در سال های گذشته کسانی مدیریت کردند که عزم، اراده و توان لازم را نداشتتد و کشور در خدمت رسانی به مردم دچار وقفه می شود.

وی بیان اینکه دولت سیزدهم با مشکلات و بدهی های فراوان، دولت را تحویل گرفته، گفت: ولی دولت با روحیه جهادی بصورت شبانه روز در حال تلاش است تا مشکلات را حل کند. دولت مردمی به دنبال شکل گیری یک ایران قوی در همه عرصه ها است و در همین مدت کوتاه آثار خدمت و اقدام های دولت مشخص است و بیش از ۴۲ درصد صادرات غیرنفتی افزایش پیدا کرده است.

معاون پارلمانی رییس جمهور بابیان اینکه دنیا محدود به چند کشور اروپایی و امریکا نمی شود و با کشورهای دیگر باید تعامل داشت تصریح کرد: عده ای تنها به دنبال جوسازی و فضاسازی هستند و مردم مطئمن باشند در دیپلماسی اقتصادی و سیاست خارجی دولت گام های بلندی برداشته است.

حسینی بااشاره به اینکه الگوی مدیران باید سردار قاسم سلیمانی باشد که در سختی ها و در یک جنگ نابرابر مدیریت داشت گفت: همه مدیران خود را خادم ملت ببینید، تواضع داشته باشند تا در حوزه‌های داخلی تحرک، پویایی و چابکی شکل بگیرد.

وی گفت: عده ای در داخل که دنباله روی غرب هستند از پیشرفت کشور ناراحت هستند. برخی افراد زمانی که در قدرت بودند هیچ کاری انجام ندادند و مشکلات روی هم انباشته شد و در حال حاضر که دولت انقلابی و جهادی در حال خدمت است و موانع را برمی دارد اینها ناراحت هستند.

معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به اینکه مخالفان داخلی هر روز به نحوی قصد مأیوس کردن مردم را دارند گفت: امیدواریم روزبه روز سرمایه اجتماعی نظام بیشتر شود. درست است که ضعف هایی وجود دارد و هنوز تا رسیدن به هدف های بلند راه طولانی داریم اما نباید فراموش کرد که قبل از انقلاب یک کشور وابسته بودیم و تمام نیازهای مردم وارداتی بود و در حال حاضر به مرحله صادرات محصولات مختلف رسیدیم و بواسطه ایجاد روحیه اعتماد به نفس در حال صادرات خدمات فنی و نیروهای مهندسی هم هستیم.

حسینی با بیان اینکه باید روحیه موجود در زمینه پیشرفت های دفاعی به حوزه ها همچون صنعت و کشاورزی انتقال پیدا کند و در این عرصه ها نیز مسوولان مردان میدان باشند پیشرفت های بیشتری کسب خواهد شد گفت: امروز در یک جنگ نرم قرار داریم و هر کس هر توانایی دارد باید به میدان بیاید و فرصت ایجاد اختلاف‌های داخلی را نداریم و مسوولان نباید به مسایل انحرافی توجه داشته باشند.

منبع : خبرگزاری ايسنا