کد مطلب: 174360
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷
ایسنا/هرمزگان
 
به گزارش ایران خبر، معاون اول دادستان کل کشور در این مراسم، افزود: این نظام به راحتی به دست نیامده‌ لذا همه ما باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که تلاش دشمنان اسلام و ایران به نتیجه نرسد به همین جهت امروز تمام تلاش دشمن ناامیدکردن مردم است و از هیچ‌تلاشی هم فروگذار نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن موسوی تصریح کرد: وظیفه ما امروز بسیار سنگین است و همه وظیفه داریم که به گونه‌ای رفتار کنیم که مردم از نظام و انقلاب دلسرد نباشند و موازین ارزشمند رهبر معظم انقلاب به ظهور و بروز برسد.

معاون اول دادستان کل کشور اظهار کرد: امروز دادستان‌های ما جایگاه خود را شناخته‌اند و به عظمت خود پی‌برده‌اند و هر کجا که نیاز است در خط مقدم حضور دارند و همه به میدان آمده‌اند تا منویات رهبری معزز را عملی کنند.

وی ادامه‌ داد: هر کجا که مواضع رهبری را پیگیری و اجرایی کردیم به موفقیت رسیدیم و هرجا کوتاهی کردیم با شکست روبرو شدیم و در این امر دستگاه قضایی و دادستان‌ها بایستی بیشتر تلاش کنند چنانچه همیشه نیز این‌چنین بوده‌ است.

موسوی اضافه کرد: توجه به مقوله توبه و عفو از موضوعاتی است که باید به جد توسط دادستان‌ها پیگیری شود، یکی از تاکیدات ما در دستگاه قضایی بحث تکریم ارباب‌رجوع بوده که دستور اسلام، قرآن و ائمه است، دادستان‌ها وظیفه‌ای بس سنگین در این عرصه دارند و باید بیشتر برای کسب رضایت مردم تلاش کنند.

معاون اول دادستان کل‌کشور عنوان‌کرد: دادستان جدید باید نظارت بر دادسراها و نظارت بر عملکرد قضات را به طور جد دنبال کند و نسبت به لایه‌های زیرین شهر و استان مطلع باشد و همیشه در صحنه باشد تا اجازه سواستفاده گرفته‌ شود. 

وی عنوان‌کرد: دادستان‌های شجاع و انقلابی باید شناسایی شوند و بر مسئولیت‌های مهم گمارده شوند تا امور با سرعت بیشتری پیش‌رود و موفقیت‌ها دوچندان شود؛ همچنین صیانت از حقوق عامه و جلوگیری از بازداشت‌های بی‌مورد و تلاش برای صلح و سازش نیز از دیگر موارد مهم برای دادستان جدید است که بایستی پی‌ بگیرد.

اطلاع از لایه‌های زیرین شهر و صیانت از حقوق عامه ضرورت دارد

همچنین مهدی دوستی، استاندار هرمزگان در این مراسم، اظهار کرد:  تسریع در بازگرداندن حقوق مردم و بیت المال از رویکردهای مهم مجموعه دولت در استان هرمزگان است.

وی افزود: به دلیل روحیه فسادستیز رئیس کل دادگستری هرمزگان، امکان پیشگیری و تسهیل در بازگردانی اموال و حقوق بیت المال بیش از گذشته فراهم شده است.

استاندار هرمزگان، حذف کاغذ و الکترونیکی شدن سیستم های نظارتی را گام نخست برای حرکت به سوی شفافیت و مبارزه با فساد دانست و گفت: خوشبختانه این مهم در سیستم قضایی و دستگاه های مرتبط با دولت در حال انجام است.

استاندار  هرمزگان همچنین اظهار امیدواری کرد به دلیل همسو بودن اهداف دولت و قوه قضاییه، مبارزه با فساد به عنوان یک اولویت جدی مورد پیگیری قرار بگیرد.

اطلاع از لایه‌های زیرین شهر و صیانت از حقوق عامه ضرورت دارد

در ادامه مجتبی قهرمانی رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان  اظهار کرد: دادستان جدید از همکاران با سابقه استان است و خدمت خود را از بشاگرد شروع کرده‌ و در مرکز استان در پست‌های حساس امتحان خود را پس‌ داده‌ است.

وی افزود: با کلیه همکاران قضایی و سازمان‌های تابعه هم‌ پیمان هستیم نا در استان هرمزگان شایسته‌ترین خدمات را به مردم ارائه‌ کنیم و در راستای سیاست‌های مقام معظم رهبری و همچنین اجرای سند تحول قضایی پیشگام و پیش‌رو باشیم.

به گزارش ایران خبر، در پایان این مراسم علی‌رضا احمدی‌منش که پیش از این مسئولیت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان را برعهده داشت به عنوان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان منصوب و جایگزین مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری فعلی استان هرمزگان شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا