کد مطلب: 174264
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۷
ایران آنلاین-اماکن ورزشی شهر تهران تا اطلاع ثانوی تعطیل شد : : رئیس گروه اماکن و فضاهای ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد: طبق آخرین آمار ستاد کرونا با تغییر رنگ پایتخت از نارنجی به قرمز، فعالیت ورزشی گروه ۲ و ۳ از فردا تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از ایرنا، رضا خرم اظهار کرد: با تغییر رنگ شهر تهران، فعالیت ورزشی گروه ۲ و ۳ از جمله استخرهای سرپوشیده، بدنسازی ها، فعالیت های سالنی و رشته رزمی و گروهی با دستور العمل ستاد ملی کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.

به گفته وی تنها فعالیت ورزشی مربوط به استخرهای روباز، فضاهای باز و کم برخورد مربوط به گروه یک با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی دایر است.

رئیس گروه اماکن و فضاهای ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران با اشاره به اینکه فعالیت مسابقات و گردهمایی های ورزشی نیز در این مدت با دستور ستاد ملی کرونا امکان پذیر است، افزود: بازرسان این اداره کل به صورت نامحسوس از اماکن ورزشی بازدید کرده و در صورت بی توجهی(یک تذکر برای مرحله نخست و پلمب در صورت تکرار) واحد صنفی مذبور تعطیل خواهد شد.

خرم خاطرنشان کرد: طبق آخرین دستور العمل ستاد ملی کرونا که تیر ماه به اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ارائه شده تعطیلی ۲ تا ۳ هفته ای برای اماکن ورزشی و در شرایط قرمز و فراتر از آن در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در صدد هستیم تا شرایط فعالیت اماکن ورزشی را با دستور ستاد ملی کرونا، با تزریق ۲ و ۳ نوبت واکسن فراهم کنیم، ادامه داد: این موضوع در حال بررسی است و در صورت جمع بندی نهایی به ستاد ملی کرونا ارائه خواهد شد.

همچنین سرپرست اماکن و فضاهای ورزشی سازمان ورزش شهرداری تهران در این رابطه گفت: برای تعطیلی اماکن تابع دستور المعل ستاد ملی کرونا و نهادهای متولی هستیم. 

رضا عاشوری با یادآوری اینکه از هشتم بهمن ماه فعالیت گروه سه و ورزش های پر برخورد این نهاد تعطیل شده بود، یادآور شد: این نهاد دارای ۲۱۱ مجموعه آبی و چند منظوره بوده که ۲۶ مورد آن برای تزریق واکسن در اختیار ستاد ملی کرونا است. 

استان تهران دارای ۵ هزار و ۴۰۰ مجموعه ورزشی دولتی و خصوصی است.

پیشتر نیز با تغییر رنگ نارنجی به قرمز در شهرستان های دماوند و فیروزکوه فعالیت ورزشی در گروه ۲ و ۳ تعطیل شده بود.  

منبع : ایران آنلاین