کد مطلب: 173725
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با لایحه موافقتنامه حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین ایران و کرواسی موافقت کردند.
 

به گزارش ایران خبر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۶ بهمن ماه) با ۱۷۵ رأی موافق با لایحه سند الحاقی (پروتکل) اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی موافقت کردند.

رحمت‌الله نوروزی نماینده مردم علی آباد در مجلس در موافقت با این لایحه،گفت: شبه‌جزیره بالکان اهمیت زیادی برای ما دارد و دروازه ورود به اروپا است. ما می‌توانیم از دریچه گسترش ارتباطات علمی، سیاسی، تجاری و اقتصادی، روابط خوبی ایجاد کنیم.

وی افزود: وزن و میزان توافقنامه‌ها مهم نیست و نوع روابط جاری اهمیت دارد. کرواسی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری با ما بوده و همیشه با کشور ما همراهی کرده است.

نماینده مردم علی آباد در مجلس در پاسخ به یکی از مخالفان این لایحه تصریح کرد: مسلمان زیادی در کرواسی داریم که با آرامش زندگی می‌کنند. نگاه ما نسبت به رژیم صهیونیستی متفاوت است اما درباره سایر کشورها طبق فرموده امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب، روابط حسنه مد نظر قرار می‌گیرد.

گفتنی است، در ماده واحده این لایحه آمده است: «سند الحاقی (پروتکل) اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی مشتمل بر یک مقدمه و ۶ ماده به شرح پیوست تصویب و به دولت اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود».

همچنین در تبصره این لایحه آمده است: «رعایت اصول هفتاد و هفتم (۷۷) یکصد و بیست و پنجم (۱۲۵) و یکصد و سی و نهم (۱۳۹) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اجرای این موافقتنامه الزامی است».

منبع : خبرگزاری مهر