کد مطلب: 173644
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اینکه کیفیت خودروهای داخلی پایین است، مورد تأیید ماست.
 

به گزارش ایران خبر، سیدرضا فاطمی امین در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۵ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان مبنی بر اینکه برنامه وزارت صمت برای بهبود کیفیت خودروهای داخلی چیست گفت: حدود ۷۰ درصد از کیفیت خودرو مربوط به کیفیت قطعه و ۳۰ درصد مربوط به مونتاژ و خودروسازی است.

وی بیان کرد: کیفیت خودرو به روابط بین خودروسازان و قطعه سازان مربوط است و گاهی اوقات شاهد هستیم قطعه سازان قطعات کم کیفیتی را به خودروسازان تحویل می‌دهند و همین مساله منجر به تولید خودروهای کم کیفیت می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: این وضعیت باعث نارضایتی مردم شده و ما حتماً باید برای رفع این مشکل اقداماتی را انجام دهیم البته اینکه کیفیت خودروهای داخلی پایین است، مورد تأیید ماست.

فاطمی امین با اشاره به اینکه برنامه کوتاه مدت وزارت صمت آن است که به سرعت مشکلات موجود را حل کنیم تا وضعیت کیفیت خودروهای داخلی بهبود یابد، تصریح کرد: دولت شفافیت جریان کالا از واردات قطعه تا تحویل آن به خودروسازان و حتی بازار پس از فروش را مورد توجه دارد و این موضوع حتماً باید در قالب سامانه جامع تجارت دنبال شود و این اقدام گامی در جهت بهبود کیفیت خودرو است.

تکمیل می شود...

منبع : خبرگزاری مهر