پیگیر اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال پس از دوره سربازی هستیم

خبرگزاری مهر , 26 دی 1400 ساعت 14:24

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: موضوع اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال پس از دوره سربازی باید با قدرت بیشتری دنبال شود؛ ما از طریق بانک مرکزی حتماً این موضوع را پیگیری می‌کنیم.


به گزارش ایران خبر، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه پنجمین جلسه عالی سیاست‌گذاری مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه که در محل این ستاد برگزار شد، در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز سند ملی اشتغال کارکنان وظیفه که در شورای عالی اشتغال کشور تصویب شده بود و زمینه خوبی را جهت هم‌افزایی دستگاه‌های کشوری و لشکری فراهم می‌کرد، مورد توجه و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به حضور مؤثر فرماندهان نیروهای مسلح و تعدادی از وزرا و مدیران کلان دولتی در این نشست، افزود: وزرا و فرماندهان نیروهای مسلح در این جلسه گزارش‌های خود را ارائه کردند و قول‌های قابل توجهی نیز دادند؛ برابر جمع‌بندی جلسه ان‌شاالله کار با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: در این نشست، موضوع تسهیلات برای ایجاد اشتغال توسط سازمان برنامه و بودجه، بانک سپه و بعضی از عزیزان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که در سال ۱۴۰۱ این موضوع با قدرت بیشتری دنبال شود.

سرلشکر باقری افزود: امیدواریم فرصت سربازی که زحمت اساسی را برای جوانان کشور ما در حوزه مسئولیت‌پذیری در تأمین دفاع و امنیت در پی دارد، بتواند در کنار خود، بستر مهارت‌افزایی و جذب شدن در بازار کار را فراهم کند تا بتوانیم از این طریق آینده درخشانی را برای جوانان کشورمان با همکاری و تعامل همه نهادهای کشورمان رقم بزنیم.

وی اضافه کرد: این دوره‌ها به‌صورت داوطلبانه در دوران فراغت سربازی برای سربازانی که علاقه‌مند یادگیری مهارت هستند، برگزار می‌شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه مصوبه قانون بودجه ۱۴۰۰ این است که ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای این موضوع توسط بانک‌های عامل پرداخت شود، افزود: آنچه که بر اساس گزارش‌های دریافتی تاکنون به آن عمل شده، حدود ۱۰ درصد آن پرداخت شده است.

سرلشکر باقری گفت: آن بخش از سهم دولت که تفاوت قرض‌الحسنه تا هزینه بانک را شامل می‌شود در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت و دوستان گفتند که تلاش می‌کنند تا آن را به سرانجام برسانند؛ ما از طریق بانک مرکزی حتماً این موضوع را پیگیری می‌کنیم.


کد مطلب: 172832

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/172832/پیگیر-اعطای-تسهیلات-ایجاد-اشتغال-دوره-سربازی-هستیم

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir