حضور نیروهای آمریکا در سوریه و حملات صهیونیست‌ها مخل روند سیاسی در سوریه است

خبرگزاری ايسنا , 26 دی 1400 ساعت 13:59

گیر پترسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه که به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص تحولات سوریه در تهران به سر می برد، امروز با حسین امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش ایران خبر، امیر عبداللهیان در این دیدار با قدردانی از نماینده ویژه دبیر کل برای کمک به گفتگو های ملی و صلح و ثبات در سوریه، تلاش صادقانه جمهوری اسلامی ایران برای موفقیت وی در پیگیری روند برقراری صلح و ثبات در سوریه را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تصریح بر دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص راه حل سیاسی بحران سوریه، از ابتدای تحولات آن کشور، سازمان ملل متحد را بخشی از پیگیری راه حل سیاسی در سوریه دانست.

امیر عبداللهیان حضور غیر قانونی نیرو های آمریکایی در سوریه و همچنین حملات رژیم صهیونیستی به این کشور را عامل ایجاد خلل در روند راه حل سیاسی در سوریه دانست و بر ضرورت توجه جامعه بین الملل و سازمان ملل متحد به آن تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان اضافه کرد، بدون توجه به مسئله آوارگان و تحریم های اعمالی علیه سوریه، نمی توان بحران این کشور را در مسیر درست راهبری و هدایت کرد.

گیر پترسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه نیز در این دیدار اوضاع سوریه را باثبات توصیف کرد و افزود، در شرایط حاضر هیچیک از طرف ها از تغییر رژیم در این کشور صحبت نمی کنند.
وی حفظ حاکمیت ملی، استقرار سیاسی و تمامیت ارضی سوریه را مورد تاکید قرار داد.


کد مطلب: 172807

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/172807/حضور-نیروهای-آمریکا-سوریه-حملات-صهیونیست-ها-مخل-روند-سیاسی

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir