دولت از تمام اندیشه‌ها برای اداره کشور بهره ببرد

خبرگزاری ايسنا , 26 دی 1400 ساعت 13:58

ایسنا/اصفهان


به گزارش ایران خبر، احمد زمانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دولت سیزدهم توجه به گسترش روابط با همسایگان و عضویت در پیمان شانگهای را مورد توجه قرار داد که بدون شک این دو مقوله از نظر کسب منافع اقتصادی از اهمیت زیادی برخوردار است. اکنون مذاکرات وین در حال انجام است و طبق اخبار، مصوبه مجلس در سال قبل که دولت را موظف به گسترش فعالیت‌های هسته‌ای کرد، دست دولت را بازتر کرد که در برخورد با قدرت‌های غربی و به ویژه آمریکا قوی‌تر عمل کند.

وی افزود: به نظر می‌رسد دولت سیزدهم تا حد زیادی در ارتباط مؤثر با همسایگان و تقویت دیپلماسی اقتصادی موفق عمل کرده است و در ارتباط با همه کشورها هنوز برای قضاوت زود است که امیدواریم در ماه‌های آینده در این زمینه هم موفق عمل کند.

این عضو کانون اندیشه و تمدن اسلامی استان اصفهان، گفت: دولت در سیاست خارجی خود باید از اصولی که قانون اساسی مشخص کرده پیروی کند و این امر به آن معنی نیست که تدبیر و عقلانیت در اجرای اصول قانون اساسی و انقلاب را نادیده بگیرم، بلکه باید از اندیشه‌های مختلف بهره‌برداری شود. رئیس‌جمهور در چند روز گذشته با افرادی دیدار کرده که در سیاست خارجی با نظر دولت سیزدهم تفاوت دیدگاه دارند و این امر می‌تواند سیاست خارجی کشور را تقویت کند.

زمانی تصریح کرد: دولت سیزدهم هر کاری که قصد دارد انجام دهد، بدون مطالعه دقیق پیامدهایش نباید تصمیمی اتخاذ کند. دولت باید از تمام اندیشه‌های موجود در کشور برای پیشبرد امور بهره ببرد و نظر منتقدان دولت را نیز اخذ کند تا تصمیم‌گیری‌های معقول، منطقی و انقلابی گرفته شود.


کد مطلب: 172806

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/172806/دولت-تمام-اندیشه-ها-اداره-کشور-بهره-ببرد

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir