امدادرسانی به ۵۹۰۰ هموطن گرفتار حوادث جوی/ ۶ نفر مفقود شده اند

خبرگزاری مهر , 26 دی 1400 ساعت 12:50

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: بیش از ۵۹۰۰ نفر از هموطنان از خدمات امدادی بهره بردند و ۶۰۰ نفر که سرنشینان ۲۱۲ خودرو بودند از حوادث احتمالی نجات یافتند.


به گزارش ایران خبر، مهدی ولی‌پور در گفتگو با شبکه خبر افزود: امدادگران ما طی ۴۸ ساعت گذشته در ۲۰ استان کشور که شامل ۸۹ منطقه می‌شود، در حال خدمت‌رسانی به هموطنان بوده‌اند.

وی ادامه داد: بیش از ۵۹۰۰ نفر از هموطنان از خدمات امدادی بهره بردند و ۶۰۰ نفر که سرنشینان ۲۱۲ خودرو بودند و در استان‌های غربی کشور در برف و کولاک گرفتار شده بودند، از حوادث احتمالی رهاسازی شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر افزود: برای ۱۱۷ نفر اسکان اضطراری، ایجاد و تخلیه آب ۴۹ واحد مسکونی که دچار آب‌گرفتگی شده بود، انجام شد.

ولی‌پور اظهار داشت: تا این لحظه ۶ مفقودی در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و لرستان داریم که عملیات امداد و نجات برای پیدا کردن آنها هنوز در حال انجام است.

وی بیان کرد: امدادگران هلال‌احمر در ۱۱۷۶ پایگاه در حالت آماده‌باش و از ابتدای آذر ماه به صورت ۲۴ ساعته در حال خدمت‌رسانی به هموطنان هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: در کنار شماره‌های ۱۱۰ و ۱۱۵، هموطنانی که درگیر مخاطرات می‌شوند می‌توانند با خط ۱۱۲ (ندای امداد) که مربوط به مرکز کنترل و عملیات هلال‌احمر است، تماس بگیرند و درخواست کمک کنند.


کد مطلب: 172803

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/172803/امدادرسانی-۵۹۰۰-هموطن-گرفتار-حوادث-جوی-۶-نفر-مفقود-شده-اند

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir