تذکر امانی درباره بخشنامه غیرقانونی شهرداری تهران درباره سرای محلات

خبرگزاری ايسنا , 26 دی 1400 ساعت 12:08

عضو کمیسیون برنامه شورای شهر تهران در واکنش به بخشنامه سهرداری در مورد سراهای محلات گفت: چارچوب فعالیت‌های سرای محلات را شورا و نه شهرداری، تعیین می‌کند.


به گزارش ایران خبر، ناصر امانی صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه شهروندان تهران از ما به عنوان عضو شورا توقع دارند تذکراتمان روشن‌کننده باشد، گفت: سال ۸۵ یک سال بعد از شروع دوره سوم شورای شهر تهران یک مصوبه تحت عنوان مجوز تشکیل ستاد سامان‌دهی مشارکت‌های اجتماعی مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران تصویب شد و بعد به تدریج طی سال‌های بعد مرتبا پرورش یافته و فربه و قوی‌تر شده و با استفاده از تجارب کامل‌تر شده و در نهایت به تشکیل ستادهای محلات در شهر تهران و تشکیل سرای محلات منجر شد. یعنی ریشه این کار مصوبه شورای اسلامی شهر تهران است.
او اضافه کرد: بعد ناگهان با ابلاغی از طرف زیرمجموعه معاونت اجتماعی آن هم سرپرست نه مدیرکل مواجه می‌شویم. وقتی این ابلاغیه را مطالعه می کنید در آن یک نقض غرض اتفاق افتاده؛ یعنی ابتدای ابلاغیه به این سمت رفته که قرار است دوباره سرای محلات رونق پیدا کند. در این ابلاغیه آمده؛ با توجه به کاهش شیوع ویروس کرونا در سطح شهر تهران و لزوم بازنگری در عملکرد و فعالیت سرای محلات شهر تهران و برگشت آنها به چرخه فعالیت‌های مشارکت‌محور و آموزشی که خیلی خوب است اما بعد می‌گوید خواهشمند است دستور فرمایید از تاریخ ابلاغ این نامه تا اطلاع ثانوی از انعقاد هر گونه قرارداد جدید تحت هر عنوان و فعالیتی در زیرساخت‌های سرای محله منطقه اکیدا جلوگیری به عمل آید.
امانی تاکید کرد: اگر می‌خواهید بعد از برطرف شدن ویروس کرونا دوباره سرای محلات را رونق دهید و مشارکت اجتماعی مردم را افزایش دهید چرا قرارداد خانه‌های زیرمجموعه سرای محلات را ممنوع می‌کنید؟! یعنی خانه ورزش، خانه سلامت، خانه قرآن و خانه‌هایی که مردم از طریق آنها با شهرداری مشارکت می‌کنند و همچنین حتی تمدید قرارداد واحدهای استیجاری سرای محلات را هم ممنوع می‌کنند. ما مخالفتی نداریم. اگر بناست شهرداری تجدیدنظر یا اصلاحی کند و یا تغییری در این آیین نامه بدهد حتما باید به شورای شهر بیاید و شورای شهر آن را اصلاح کرده و سپس طبق مصوبه شورا عمل شود نه این که یک زیرمجموعه معاونت اجتماعی آن هم کسی که سرپرست است و فقط مسئول اداره وضع موجود است، اقداماتی را ممنوع کند. این ابلاغ، ابلاغی است که شهردار تهران باید انجام دهد آن هم بعد از این که در شورای شهر مصوب شد.


کد مطلب: 172786

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/172786/تذکر-امانی-درباره-بخشنامه-غیرقانونی-شهرداری-تهران-سرای-محلات

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir