کد مطلب: 172408
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷
فرمانده انتظامی تهران بزرگ به ادعای یکی از اعضای شورای شهر تهران در مورد حضور معتادان متجاهر در شهرک رضویه تهران واکنش نشان داد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار حسین رحیمی در حاشیه حضور در مرکز نظارت همگانی ۱۹۷ تهران بزرگ با حضور در جمع خبرنگاران درباره شمار ماموریت‌های پلیس در تهران گفت:‌ پلیس تهران روزانه بیش از ۱۰هزار ماموریت را در سطح پایتخت انجام می‌دهد و ما تمام تلاش خود را برای تامین امنیت در سطح شهر تهران انجام می‌دهیم. در این میان نیز ممکن است در مواردی انتقاداتی به عملکرد وجود داشته باشد که ما آن را به جان و دل می‌خریم و تمام تلاشمان نیز این است که این موارد را برطرف کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه بیشترین فراوانی وقوع جرائم، کشف و بازداشت مجرمان در بین استان‌های کشور مربوط به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ است، گفت: مأموریت پلیس در تهران با توجه به جمعیت، تراکم و ... به شدت سنگین‌تر و سخت‌تر از نقاط دیگر است و به حمدالله در این شرایط توانستیم وضعیت امنیت تهران به سطح قابل قبولی برسانیم.  

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درپاسخ به پرسشی درباره فعالیت مراکز انتظام پلیس پیشگیری گفت:‌ در حال حاضر ۱۹۶ مرکز انتظام در تهران فعال است و مواردی نظیر حفاظت و نگهبانی از جمله اقداماتی است که این مراکز در کنار پلیس انجام می‌دهند.

رحیمی ادامه داد:‌درهمین راستا نیز از مردم و مدیران مجتمع‌های مسکونی می‌خواهیم با این شرکت‌ها ارتباط برقرار کرده و نسبت به انتخاب نگهبانان محلات از میان این شرکت‌ها اقدام کنند.   نگهبانان محله انتخاب شده از این شرکت‌ها از فیلترهای نظارتی عبور کرده و سوابق این افراد بررسی می‌شود.

رییس پلیس پایتخت اضافه کرد:‌ معتقدم نگهبانان محله باید در سطح کشور مخصوصا در شهری مانند تهران توسعه پیدا کنند چرا که به هرحال انرژی پلیس نیز محدود است و ماموریت‌های آن نیز فراوان است.   به همین دلیل حضور نگهبانان محله  در مراکز مختلف همچون شرکت‌ها، مگامال‌ها، پاساژهای بزرگ، محلات و ... می‌تواند بسیار موثر باشد.  

وی در مورد استخدام افراد غیر رسمی تحت عنوان پارک‌بان و نگهبان در برخی شرکت‌ها و ... نیز گفت:‌در مواردی دیده شده که در مقابل برخی از رستوران‌ها افرادی تحت عنوان پارکبان که هیچ سوابقی و پیشینه‌ای نیز از آنها وجود ندارد، مستقر می‌شوند که این موضوع خلاف مقررات است و لازم است که حتما این خدمات از شرکت‌های انتظام دریافت شود.

رحیمی درباره ادعای یکی از اعضای شورای شهر تهران درباره جولان معتادان متجاهر در شهرک رضویه و ایجاد مزاحمت برای اهالی با پرتاب سنگ و گلوله و ... نیز گفت:‌این اظهارات را تکذیب میکنم و موضوع صحت ندارد. پلیس  تمام نقاط پایتخت را تحت نظر و نظارت داشته و بر این موارد اشراف کامل وجود دارد.  

وی از این افراد خواست که با ارائه آمار و اطلاعات غلط منجر به تشویش اذهان عمومی و ایجاد نگرانی و اضطراب در میان مردم نشوند.


 

منبع : خبرگزاری ايسنا