هوای تهران همچنان غبارآلود/ باد و بارش از هفته آینده

خبرگزاری ايسنا , 8 دی 1400 ساعت 16:32

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، برای امروز(۸دی ماه) تا اواسط روز شنبه(۱۱دی ماه) در مناطق پرتردد شهری افزایش آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود و از اوایل هفته آینده وزش باد و بارش دور از انتظار نیست.


به گزارش ایران خبر، بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران، برای امروز(۸دی ماه) تا اواسط روز شنبه(۱۱دی ماه)، آسمان قسمتی ابری تا نیمه ابری، در برخی مناطق ابری گاهی همراه با وزش باد ملایم پیش‌بینی می‌شود.

 به دلیل پایداری نسبی جو، در مناطق پرتردد شهری افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا و در ساعات اوج ترافیکی آسمانی غبارآلود مورد انتظار است.

از بعد از ظهر شنبه (۱۱دی ماه) با توجه به ورود سامانه بارشی جدید به‌تدریج افزایش باد و برای روز یکشنبه (۱۲دی ماه) بارش باران و در قسمت‌های شمال استان بارش برف و در ارتفاعات کولاک برف و مه پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با دمای ۷- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران نیز فردا (۹دی ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری و همراه باغبارمحلی و در بعضی ساعات غبارآلود با  بیشترین و کمترین دمای ۱۰ و ۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آسمان پایتخت پس فردا (۱۰دی ماه) نیمه ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد خواهد بود و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان به ۱۰ و ۳ درجه سانتیگراد می‌رسد.


کد مطلب: 171352

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/171352/هوای-تهران-همچنان-غبارآلود-باد-بارش-هفته-آینده

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir