کد مطلب: 169430
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸
عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: شورای ششم باید به تعارض منافع پایبند باشد و با طرح تعارض منافع از حیثیت شورای ششم دفاع می‌کنیم. 
 

 به گزارش ایران خبر،   ناصر امانی در انتهای جلسه امروز شورای شهر تهران در صحن شورا در دفاع از طرح تعارض منافع که طی آن اعضای شورا امکان رایزنی برای استخدام اقوام خود در شهرداری را ندارند، گفت: در حال حاضر که شورای ششم را یک شورای انقلابی و جهادی نام گذاری کردیم اینکه مردم چقدر این نام را باور کنند به عملکرد ما بستگی دارد. سر یک دوراهی قرار گرفتیم؛ دوراهی دفاع از حیثیت انقلابی، جهادی و ارزشی‌مان یا عبور و پذیرفتن یک سیلی از فشار و تهمت و ابهام و ایهام. 

وی با بیان اینکه شورای پنجم علی الرغم همه ایرادهایی که به آن می‌گرفتیم یک مصوبه‌ای داشت تحت عنوان تعارض منافع که به اعتقاد من یکی از بهترین کارهای شورای پنجم بوده است، ادامه داد: چون خودشان عمل نکردند مردم از آنها روی گردان شدند؛ یعنی خودشان تصویب کردند اما کارکنان شهرداری دیدند خودشان خلاف آن را عمل می کنند. از ما که خودمان ایراد می‌گرفتیم به عملکرد آنها، شایسته نیست که از کنار یک واقعیتی که در حال حاضر در اذهان عمومی و رسانه‌ها به عنوان نقطه ضعف ما مطرح می‌شود، بگذریم و حداقل باید موضع‌مان را اعلام کرده و بگوییم مخالف این روند هستیم و با این روند هماهنگ نبوده و تصمیم با شهردار تهران و مدیران شهری است اما ما به عنوان شورا به قانون تعارض منافع به شدت باید پایبند باشیم و حتی باید ابهامات و ایهام‌های آن را هم برطرف سازیم که بهانه را از دست همه کس بگیریم. 

وی با بیان اینکه ما فردی را هدف قرار ندادیم و هدف ما دفاع از حیثیت شورا است، گفت: طرحی که امروز تقدیم شورا شد برای برطرف کردن ابهام آن قانون است تا از حیثیت شورای ششم و صیانت از شورایی که خودش را انقلابی و جهادی نام گذاری کرده و قرار است بر اساس توصیه‌های رهبری و مکتب حاج قاسم سلیمانی حرکت کرده، دفاع کند. خواهش می‌کنم همه به این بحث پایبند بوده و از این کار حمایت کنیم. ما هیچ فردی را هدف قرار ندادیم و فقط می‌خواهیم از حیثیت شورا دفاع کنیم. 

مهدی چمران در واکنش به این تذکر با بیان اینکه تلاش شما در راستای دفاع از حیثیت شورا است، گفت: من در خدمت تان هستم و تلاش می کنم به نتیجه مطلوب دست یابیم و به خود می بالم در جمع دوستانی هستیم که تعصب شورایی بودن مهم است.


منبع : خبرگزاری ايسنا