کد مطلب: 168451
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نباید حمایت از سهامداران شرکت‌های خودرویی باعث افزایش قیمت خودرو در بازار شود.
 

به گزارش ایران خبر، محسن زنگنه در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۳ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی درباره بازار خودرو اظهار داشت: دوگانه اقتصاد رقابتی و قیمت گذاری دستوری در بازار خودرو به هیچ وجه درست نیست و حرف زدن از آزاد کردن قیمت و پرهیز از قیمت گذاری دستوری در شرایطی که بازار خودرو در انحصار دو شرکت خودروسازی قرار دارد، یک تناقض بزرگ است.

وی بیان کرد: دولت باید راهبرد خود را در این مساله مشخص کند و نباید حمایت از سهامداران شرکت‌های خودرویی منجر به افزایش قیمت خودرو در بازار شود. همچنین نباید سیاست‌های اشتباه، سهام شرکت‌های خودرویی و مردم سهامدار را دچار مشکل کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: امسال در یک حرکت کاملا هماهنگ و با مشارکت دستگاه‌های ذیربط، زعفران ایران به قیمت واقعی خود رسید و با شکستن انحصار دلالان و دست‌های پنهان، این محصول به بیش از هزار دلار رسید.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مدیریت زعفران نشان داد که می‌توان با انجام هماهنگی و پرهیز از بخشی‌نگری دست انحصارگران را از سودجویی کوتاه کرد و خوشبختانه دولت و وزارت جهاد کشاورزی اقدام قابل توجهی را انجام دادند.

منبع : خبرگزاری مهر