کد مطلب: 166683
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴
کرمان - فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه در اقصی نقاط سرزمین‌های اسلامی امپراتوری‌های به ظاهر بزرگ در حال عقب نشینی هستند، گفت: چهره استکبار در هم فرو شکسته است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از روابط عمومی سپاه ثارالله کرمان، سردار حسین سلامی در بازدید و ارزیابی توان رزم یگان عملیاتی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ضمن تبریک میلاد پیامبر عظیم و الشان و هفته وحدت اظهار کرد: از خداوند متعال سپاسگزارم که چشمان ما را به روئیت رخسار معنوی و نورانی برادران عزیزمان در یگان امنیتی شهید والا مقام سپهبد حاج قاسم سلیمانی روشن کرد.

وی تصریح کرد: استان کرمان سرزمین انسان‌های کریم و شریف است و در هر نقطه آن عطر دل انگیز وجود ملکوتی و هزاران شهید عالی مقام و در صدر آنها شهید پاسدار حاج قاسم سلیمانی می‌درخشد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: همه جا این عطر و رایحه مشام جویندگان معرفت و معنویت را نوازش می‌دهد و همه جوانان این دیار خود را امتدادی از آن شهیدان سرافراز و خصوصاً نور چشم ملت ایران می‌دانند و اینگونه هم هست.

سردار سلامی ادامه داد: وقتی ما صف‌های با اراده، عازم، مصمم و با صلابت شما برادران بسیجی را در صحنه دفاع از انقلاب اسلامی در هر جبهه و سنگری می‌بینیم نشاط و شادابی روحی پیدا می‌کنیم.

وی گفت: کمتر از تعداد شما افرادی که در این میدان هستید در عاشورا، آن واقع اعجاب برانگیز را رقم زد و با شکوهترین حماسه خلقت خلق شد

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: هر یک از شما یک ستون مستحکم برای حفظ بنای با عظمت اسلام و انقلاب در این سرزمین هستید.

وی افزود: شما از میان همه کشش‌های متنوع از میان این جهان پر از پیچیدگی، جهان جولان شیاطین که فریبکارانه تلاش می‌کنند قلب‌ها و ذهن‌های جوانان ما را از اسلام و ایمان منحرف کنند، میدان جهاد را انتخاب کرده‌اید.

سردار سلامی با اشاره به تعبیر امیرالمومنان (ع) که فرموده بودند «کسانی که لباس جهاد را بر تن کرده‌اند ضامن عزت و بقا و امنیت و آرامش مسلمانان هستند»، تصریح کرد: سپرهای بلای مردم و دژ مستحکم دفاع از حقیقت، دفاع از حریت و آزادگی، دفاع از شرف، دفاع از استقلال هستید و اگر کسی به تعبیر امیرالمومنان (ع) لباس جهاد را از تن بدر کند، خداوند بر این جامعه لباس ذلت می‌پوشاند پس شما مظاهر عزت و سربلندی و سرافرازی ملت عزیز ایران هستید.

امپراطوری‌های به ظاهر بزرگ در حال عقب نشینی هستند

وی گفت: هیچ ملتی بدون داشتن جوانانی فداکار، قائم و استوار باقی نمی‌ماند خصوصاً کشوری همانند ایران سربلند که در میان جبهه‌های متراکمی از شیاطین شرق و غرب عالم احاطه شده است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: قدمهای استوار و قلب‌های مستحکم و مطمئن شما است که روح مقاومت را در جهان اسلام منتشر و حقیقت مقاومت را همانند رودهایی بهم پیوسته جاری ساخته است.

وی افزود: دشمن تک تک شما را می بیند و محاسبه می‌کند وقتی این عزم و همتهای بلند و این افق‌های دوردست، این قله‌های رفیع معرفت و انسانیت و شجاعت و مقاومت وقتی و این تندیس‌های زنده ایمان و معنویت را می بیند قطعاً راهی برای خود، برای نفوذ به درون این سرزمین نمی بیند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ملت ما به وجود زنده شما، زنده است شما که حاملان رسالتی هستید که رهبر عظیم الشان انقلاب بر دوشتان گذاشته است، شما در تعقیب آرزوهای بلندی هستید که رهبر برای این ملت ترسیم کرده است و همواره در جستجوی ان است

وی افزود: اگر امروزمی بینید در اقصی نقاط سرزمین‌های اسلامی امپراتوری‌های به ظاهر بزرگ در حال عقب نشینی هستند به واسطه وجود شماست، والا آنها نیامده بودند که برگردند آمده بودند برای ما تعیین موقعیت کنند اما امروز آنها را سراسیمه، بهم ریخته و پژمرده می‌بینیم که در حال عقب نشینهای آشکار هستند.

چهره استکبار در هم فرو شکسته است

سردار حسین سلامی تاکید کرد: این مسئله فقط در افغانستان نیست؛ چهره استکبار در هم فرو شکسته است چین و چروک پیری و کهنگی بر سیمای استکبار نمایان است شما آنها را می‌بینید.

وی با اشاره به اینکه آیه آخر سوره حج می‌فرماید «شما آنگونه که شایسته است در راه خدا جهاد کنید، خداوند شما را انتخاب کرده است» گفت: این در صحنه بودن رمز بقا و جاودانگی است خداوند شما را انتخاب کرده، آنچه که امروز در این میدان کوچک نشان دادید عظمت و بزرگی شما بود.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: کار زیبایی که نشان از تمرینات گسترده و نشان از مهارت آموزی و تلاش مستمر فرماندهان و خود شما را داشت که توانستید صحنه‌های زیبایی از مهارتهای تاکتیکی را خلق کنید.

سردار سلامی ضمن اشاره به جذابیت کار یگان عملیاتی شهید سپهبد حاج قاسمم سلیمانی تصریح کرد: کار شما برای ما جذاب بود و بر خود واجب می دانم که از فرماندهان سخت کوش و صاحب پشتکار و صاحب اراده و برنامه و تدبیر شما تشکر کنم.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان ضمن تشکر از سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان که یادگار شهید بزرگ سردار حاج قاسم سلیمانی و همکاران ایشان در ستاد سپاه بیان کرد: از فرمانده یگان امنیتی سرهنگ شیخ حسینی که با افق ذهنی بلند و ارتباط معنوی و برادران و صمیمی با شما جوانان برومند ما و همینطور سایر مسئول خادم این یگان و فرمانده گردان‌ها و دسته‌ها و تک تک شما برادران بسیجی و خانواده‌های شما که مشتاقانه شما را به عنوان یک امانت الهی به ما می‌سپارند تشکر می‌کنم.

منبع : خبرگزاری مهر