کد مطلب: 166679
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰
ایسنا/زنجان
 
به گزارش ایران خبر، سردار یدالله جوانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه اگر ما می‌خواهیم فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس را حفظ کرده و به ‌نسل‌های بعدی منتقل کنیم، هیچ راهی جز کمک گرفتن از خود شهدا نداریم، اظهار کرد: بهترین مسیر برای تحقق این مهم نیز برگزاری یادواره‌ها و کنگره‌های شهدا است که خوشبختانه در کشور ما چراغ آن روشن است.

وی با اشاره به اینکه جای خوشحالی است که با گذشت ۳۳ سال از پایان جنگ تحمیلی و ۴۴ سال از دوران دفاع مقدس، جوانان این‌گونه در راه گرامی‌داشت شهدا در صحنه هستند، عنوان کرد: این امر نشان می‌دهد که مردم به شهدا عشق می‌ورزند و جوانان ما به شهدا علاقمند هستند و آنها را الگوی خود قرار داده‌اند.

این مسئول با تاکید بر اینکه نقش الگویی شهدا باید به همه اقشار و گروه‌ها انتقال داده شود، اضافه کرد: معارف و آموزه‌های دفاع مقدس در جامعه باید جاری شود، زیرا به تجربه آموخته‌ایم، اگه ما فرهنگ و آموزه‌های دفاع مقدس را در حوزه‌های مختلف به کار گیریم، بسیاری از مشکلات به سرعت حل می‌شود.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه وقتی ما فرهنگ دفاع مقدس را مطرح می‌کنیم، یعنی فرهنگ خودباوری، اعتماد به نفس و اعتقاد به نصرت و باور الهی را مطرح کرده‌ایم، متذکر شد: اگر این فرهنگ در جامعه حاکم باشد، دشمن ترسیده و عقب‌نشینی خواهد کرد و ملت پیشتاز می‌شود و با این فرهنگ است که به طور قطع می‌توانیم به قله‌های افتخار دست یابیم.

سردار جوانی با توضیح این مطلب که این فرهنگ باید از طریق برگزاری کنگره‌ها و یادواره‌های مختلف نسل به نسل به جوانان انتقال داده شود، ادامه داد: اگر انقلاب ما به تعبیر مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، تنها انقلابی است که چله افتخار را بدون اینکه به آرمان‌هایش خیانت شود، پشت سر گذاشته و این امر به برکت همین فرهنگ دفاع مقدس است.

این مسئول با بیان اینکه، کشور ما با مشکلاتی مواجه است که در مسیر حل همه مشکلات باید از تفکرات انقلابی و روحیه رزمندگان در زمان جنگ استفاده شود، خاطرنشان کرد: دشمنان باید بدانند ملت ما ملتی توانمند و قدرتمند است و با همه توان از موجودیت و انقلاب خود دفاع می‌کند.

منبع : خبرگزاری ايسنا