کد مطلب: 166678
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰
اراک- استاندار مرکزی گفت: دولت‌های مختلف در ۴۰ سال اخیر نتوانسته‌اند مطالبات و انتظارات مردم را به‌طور کامل برآورده کنند و برای رفع این چالش نظام آموزشی به جراحی نیاز دارد.
 

به گزارش ایران خبر، سید علی آقازاده ظهر چهارشنبه در آئین گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان در اراک، با اشاره به اهمیت روز اراک اظهار کرد: شناسایی مشکلات و نقاط ضعف این شهر از اهداف برگزاری هفته بزرگداشت اراک است و باید با انگیزه‌ای قوی مشکلات حوزه آموزشی نیز به درستی شناخته شده با بهره گیری از ظرفیت‌ها به نقاط قوت تبدیل شود.

وی ادامه داد: روز اراک مصادف با زادروز میرزا تقی خان فراهانی است که به امیرکبیر ایران شهرت دارد باید برای بزرگداشت این روز بیش از پیش تلاش شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بر اساس قانون اساسی آموزش در کشور رایگان است ولی دولت‌ها در ۴۰ سال اخیر نتوانسته‌اند مطالبات و انتظارات نظام آموزش و مردم را به‌طور کامل برآورده کنند و جبران این نقیصه باید در همراهی آگاهانه اولیا و مربیان صورت بگیرد.

آقازاده اظهار کرد: دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور هستند که روند تعلیم و تربیت آنان علاوه بر فضاهای آموزشی استاندارد و باکیفیت، نیاز به کادر ورزیده آموزشی و پرورش نیازهای فکری، مهارتی و علمی آنان دارد و در این راستا باید با همراهی آگاهانه اولیا و مربیان به‌منظور بسترسازی مؤثر در تربیت فرزندان کشور به‌کار گرفته شود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه اولیا و مربیان، خانواده و خیران در پاسخگویی به نیازهای حوزه آموزشی و رفع مشکلات این بخش نقش بسزایی دارند، بیان کرد: مشارکت خیران مدرسه‌ساز چهار دهه اخیر موجب شده که از هر ۱۰ مدرسه در استان ۶ مدرسه توسط خیران ساخته شود که این ظرفیتی و سرمایه‌ای بزرگ است.

منبع : خبرگزاری مهر