کد مطلب: 166103
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲
رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: موتورسواران ۴۶ درصد کشته های پایتخت را تشکیل می‌دهند.
 

به گزارش ایران خبر، سردار رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ صبح امروز در برنامه مانور موتورسواران قانونمند به مناسبت هفته ناجا گفت: هفته نیروی انتظامی زمانی برای قدردانی از همکارانم در نیروی انتظامی برای برقراری نظم و امنیت در شهر است.

وی افزود: یکی از گروه‌هایی که جزو جمعیت هدف ما هستند، قشر شریف رانندگان، راکبان موتور و عابران هستند و اگر بتوانیم رفتار این سه گروه را اصلاح کنیم این تعداد کشته در تصادفات نخواهیم داشت.

رئیس پلیس تهران بزرگ بیان کرد: قطعاً پلیس نخواهد نتوانست به تنهایی در این مسیر قدم بردارد و نیاز به همکاری راهنمایی و رانندگی و دیگر دستگاه‌ها است. برای ما شایسته نیست که ۴۶ درصد کشته‌های پایتخت جزو موتور سواران باشند و این آمار مربوط به ۶ ماه گذشته است.

سردار رحیمی عنوان کرد: ما با موتور سواران مخالف نیستیم اما این افراد باید موظف به رعایت قوانین و مقررات باشند. ما از رانندگان و راکبین چیزی فراتر از رعایت قانون را نمی‌خواهیم و اگر اعمال قانون و جریمه نباشد، پلیس نمی‌تواند شهر را مدیریت و کنترل کند.

وی اظهار داشت: امروز می‌خواهیم از موتورسواران و رانندگان برتر که قوانین را رعایت می‌کنند، تجلیل کنیم.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: هم جامعه باید خود را مسئول بداند و هم نهادها در غیر این صورت این جان باختن‌ها به پایان نخواهد رسید. ما به صورت جدی باید به سمت فرهنگ سازی برای رانندگی و کاهش تخلفات برویم چراکه در این زمینه مشکل داریم.

سردار رحیمی اظهار داشت: سهم ۳۹ الی ۴۰ درصدی کشته‌های سطح شهر تهران مربوط به عابرین پیاده است. دلیل این امر نیز عدم رعایت قوانین از سوی مردم است.
وی تاکید کرد: ما همیاری و حمایت همه جانبه دستگاه‌ها را برای اقدامی اثر بخش در حوزه کاهش تخلفات را می‌طلبیم.

منبع : خبرگزاری مهر