کد مطلب: 166018
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹
معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کل موجودی کالاهای اساسی در انبارها، سیلو و مخازن موجود در بنادر کشور ۳ میلیون و ۸۶۸ هزار تن است.
 

فرهاد منتصر کوهساری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: کل موجودی کالای اساسی در انبارها، سیلو و مخازن موجود در بنادر کشور ۳ میلیون و ۸۶۸ هزار تن است. ۱۶ فروند کشتی پای اسکله داریم که در حال تخلیه حدود ۴۴۳ هزار تن کالا هستند.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: حدود ۴۰ فروند کشتی با موجودی ۲ میلیون و ۲۴۵ هزار تن کالا نیز در لنگرگاه هستند؛ مجموع کالا در انبار، اسکله و لنگرگاه حدود ۶ میلیون و ۵۶۰ هزار تن است.

وی ادامه داد: بیشترین موجودی کالا در بندر امام خمینی (ره) با ۲ میلیون و ۸۷۰ هزار تن است. رتبه دوم هم بندر شهید رجایی با ۳۳۵ هزار تن کالا است.

کوهساری در مورد بیشترین کالای تخلیه شده، گفت: بیشترین کالای تخلیه شده مربوط به ذرت با یک میلیون و ۱۹۸ هزار تن است؛ همچنین سویا با ۸۵۲ هزار تن در رتبه بعدی قرار دارد.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص وضعیت تخلیه و بارگیری در بنادر چابهار، تصریح کرد: در حال حاضر بندر چابهار مشکل خاصی ندارد و شرایط عادی است و در این بندر انبارداری کالا بسیار محدود است و در حال حاضر ۷۰ هزار تن کالا موجود است.

منبع : خبرگزاری مهر