مشارکت ۲۰۰ امدادگر در راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران

خبرگزاری مهر , 7 مهر 1400 ساعت 8:20

رئیس سازمان امداد و نجات کشور، از خدمت رسانی ۲۰۰ نیروی امدادگر و برپایی ۲۵ پایگاه امدادی در راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران خبر داد.


مهدی ولی پور در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره خدمات امدادی ارائه شده در مراسم راهپیمایی جا ماندگان اربعین در تهران گفت: در روز گذشته ۲۵ پست موقت امدادی در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین در پایتخت فعالیت داشتند و ۱۲۵ امدادگر در کنار ۸۰ نیروی سازمان امداد و نجات و مجموعاً ۲۰۰ نیروی امدادی در این مراسم خدمت رسانی کردند.

وی افزود: بعلاوه ۲۰۰ دستگاه خودروی امدادی و یک فروند بالگرد به صورت آماده باش در این مراسم حضور داشتند و در عملیات‌های امدادی مشارکت داشتند.

ولی پور با اشاره به وضعیت ارائه خدمات امدادی در مرز ایران و عراق نیز عنوان کرد: در حال حاضر در مرز مهران و شلمچه مجموعاً ۲۲ پایگاه و پست موقت امدادی وجود دارد و ۵۰۰ نیروی امدادی نیز در حال خدمت رسانی هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور تصریح کرد: ۴۰ دستگاه خودروی امدادی و ۲ بالگرد به صورت آماده باش نیز در عملیات‌های امدادی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: این پست‌های موقت در خاک ایران بوده و به زائران کشور بویژه در مسیر برگشت خدمت رسانی می‌کنند. در کنار این خدمات امدادی نیز موضوع تست کرونا و غربالگری سلامت زائران با همکاری وزارت بهداشت در حال انجام است.

ولی پور افزود: توزیع ماسک، انجام تست کرونا و انجام ارائه خدمات بهداشت نیز با همکاری وزارت بهداشت و هلال احمر انجام می‌شود.

وی در پایان گفت: در کنار پایگاه‌های امدادی در مرز ایران و عراق و در خاک ایران دو مرکز درمانی هلال احمر نیز در شهرهای کشور عراق همچنان فعال بوده و در حال خدمت رسانی به زائران هستند.


کد مطلب: 165856

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/165856/مشارکت-۲۰۰-امدادگر-راهپیمایی-جاماندگان-اربعین-تهران

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir