افزایش قیمت خودرو در فصل سوم سال منوط به استعلام تورم تابستان

خبرگزاری مهر , 8 شهريور 1400 ساعت 21:08

عضو شورای رقابت گفت: برای تصمیم گیری درباره قیمت خودروهایی که مشغول قیمت‌گذاری هستند پس از استعلام تورم تابستان از بانک مرکزی تصمیم‌گیری می‌شود.


به گزارش ایران خبر، به نقل از صدا و سیما، یک منبع آگاه در شورای رقابت افزود: هر سه ماه یک بار تورم بازار خودرو از بانک مرکزی استعلام و آن تورم در فرمول قیمت گذاری شورای رقابت برای خودروهای مشمول قیمت گذاری لحاظ می‌شود.

این عضو شورای رقابت گفت: البته افزایش قیمت احتمالی ناشی از اعمال تورم سه ماه تابستان مشمول خودروهایی که در فروش قطعی و یا فروش فوق العاده فروخته شده‌اند، نمی‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: پس از پایان شهریور شورای رقابت تورم ۳ ماه تابستان را از بانک مرکزی استعلام می‌کند که بانک مرکزی حداکثر در مدت سه هفته تورم تابستان را به شورا اعلام خواهد کرد پس از آن میزان تورم اعلامی در فرمول شورای رقابت برای قیمت گذاری خودروهای مشمول قیمت گذاری اعمال می‌شود.

عضو شورای رقابت گفت: برای خودروهایی که در طرح‌های پیش فروش به فروش رفته اند سهم خریدار در زمان ثبت نام از میزان تورم معاف بوده و برای باقیمانده، افزایش قیمت ناشی از تورم اعمال می‌شود به طور نمونه اگر خریداری ۵۰ درصد قیمت خودرو را در پیش فروش پرداخت کرده باشد افزایش قیمت ناشی از تورم در موقع تحویل خودرو بر ۵۰ درصد باقیمانده اعمال می‌شود و ۵۰ درصد سهم خریدار از تورم معاف خواهد بود.


کد مطلب: 165080

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/165080/افزایش-قیمت-خودرو-فصل-سوم-سال-منوط-استعلام-تورم-تابستان

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir