کد مطلب: 164903
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶
سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در استان‌های کرمان و هرمزگان طی امروز (۳۱ مردادماه) و جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها هشدار داد.
 

 به گزارش ایران خبر، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: از ظهر تا اواخر وقت امروز (۳۱ مردادماه) وقوع رگبار باران رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و گاهی خیزش گرد و خاک در شمال و شرق هرمزگان و ارتفاعات و دامنه در نیمه جنوبی کرمان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، وزش تند باد موقت، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی موقت و محدود، احتمال برخورد صاعقه دور از انتظار نیست بنابراین نسبت به خودداری از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم جابجایی عشایر کوچ‌رو به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، عدم عبور از بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم چرای دام در مسیل‌ها و مناطق مرتفع و احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی  پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایران خبر،  در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا