کد مطلب: 163357
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷
رئس شورای اسلامی شهر تهران گفت: دستاوردهای مهم مدیریت شهری در این دوره، منطبق با منویات بر زمین مانده رهبر انقلاب و بهتر است شورای بعدی این دستاوردها را حفظ کند و تدوام بخشد.
 

به گزارش ایران خبر، محسن هاشمی در جلسه امروز شورای شهر در سخنان ابتدایی خود گفت: ابتدا انتصاب جناب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، را به ریاست قوه قضائیه تبریک گفته و برای ایشان در جهت افزایش کارآمدی، کاهش نارضایتی و تحقق اهداف مندرج در قانون اساسی و حکم انتصاب ابلاغ شده توسط رهبر انقلاب آرزوی موفقیت داریم.

وی افزود: از امروز دقیقاً یک ماه تا آغاز کار شورای ششم، زمان باقی مانده است و آخرین جلسه ما ۱۲ مرداد خواهد بود و احتمالاً مراسم نیز ۱۷ ام یا ۱۸ ام خواهد بود. با وجود تخریب‌های رسانه‌ای و بی مهری رسانه ملی، شورای پنجم مفتخر است که مدیریت شهری را در شرایطی با ثبات، شفاف و با آرامش به شورای بعد تحویل می‌دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: در این دوره، برای نخستین بار در تاریخ شهرداری تهران، تعداد پرسنل رسمی و شرکتی شهرداری نه تنها افزایش نیافت بلکه شاهد کاهش ۲۰ درصدی و چابک سازی ساختاری نیز بودیم.

هاشمی تصریح کرد: نه تنها بخش دیگری از املاک و اموال شهرداری، در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی، عمومی یا خصوصی قرار نگرفت، بلکه وضعیت چند هزار ملکی که در گذشته بدون انجام فرایندی شفاف و قانونی واگذار شده بود، نیز مشخص شد و چند صد ملک نیز باز پس گرفته شد.

وی ادامه داد: نه تنها شهر فروشی و واگذاری بی رویه تراکم خارج از طرح تفصیلی متوقف شد، بلکه مصوبه بارگذاری‌های منفی مانند برج باغات نیز ابطال گردید. نه تنها توافقات نوشته و نانوشته جدیدی با سایر دستگاه‌ها و نهادها جهت واگذاری منابع مدیریت شهری منعقد نشد، بلکه برای احقاق حقوق شهر در توافقات گذشته نیز پیگیری جدی شد.

رئیس شورای شهر ابراز داشت: با وجود همه بحران‌های مالی کرونا و تحریم، نه تنها بدهی جدیدی برای شهرداری ایجاد نشد بلکه بخشی از بدهی‌های گذشته نیز بازپرداخت شد و تنها بهره و جرایم مربوط به بدهی دوره گذشته به تعهدات شهرداری اضافه شد. نه تنها دوستان، آشنایان و فعالان سیاسی مدیران و اعضای شورای شهر جذب شهرداری تهران نشدند بلکه برای نخستین بار آزمونی علمی و شفاف و مبتنی بر رقابت جهت جذب نیروی جوان و متخصص در شهرداری برگزار شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: بنابراین انتظار از رسانه‌های حاکمیتی و مدیریت شهری آینده آن است که به نقاط مثبت گذشته نیز اشاره شود و از سیاه نمایی خودداری شود که بر فضای منفی و یاسی که در بخش قابل توجهی از جامعه نسبت به مؤثر بودن نهادهای انتخابی وجود دارد و موجب عدم مشارکت در انتخابات اخیر شد، افزوده نشود و امید جای یاس، مشارکت جای قهر و هم افزایی جای تخریب را بگیرد.

وی یادآور شد: دستاوردهای مهم مدیریت شهری در این دوره، منطبق با منویات بر زمین مانده رهبر انقلاب در مورد صیانت از باغات و جلوگیری از گسترش بی رویه شهر، شفافیت و مبارزه با رانت و مفاسد و همچنین حفظ سنت‌ها و سیمای اصیل تهران بوده است. با توجه به اینکه شورای ششم و مدیریت شهری آینده مدعی ولایتمداری و عمل به توصیه‌های رهبری است، مناسب است که از این دستاوردها استقبال کرده و مسیر تحقق آن را تداوم دهد و البته نقاط ضعف و کاستی‌های این دوره مدیریت شهری را نیز جبران کند.

منبع : خبرگزاری مهر