کد مطلب: 163237
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴
مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وزش باد شدید، موقت و رگبار و رعدوبرق در برخی نقاط کشور طی سه روز آینده، از افزایش سرعت باد در مناطق شرق کشور و خیزش گردوخاک خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب امروز و فردا ( ۸ و ۹ تیر) در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، اردبیل، گیلان و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، وزش باد شدید موقت و رگبار و رعدوبرق ‌پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: این وضعیت روزهای ‌پنجشنبه، جمعه و شنبه (۱۰، ۱۱ و ۱۲ تیر) علاوه‌بر این مناطق در دامنه‌های البرز شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: از بعدازظهر فردا و ‌پنجشنبه (۹ و ۱۰ تیر) در کل استان‌های ساحلی خزر کاهش نسبی دما و بارش ‌پراکنده انتظار می‌رود و دریای خزر در این مدت مواج خواهد بود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه طی دو روز آینده در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات زاگرس مرکزی افزایش ابر ‌پیش‌بینی می‌شود، گفت: در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان نیز در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، وزش باد موقت و رگبار و رعدوبرق رخ خواهد داد.

به گفته وی، روزهای ‌پنجشنبه، ‌جمعه و شنبه (۱۰، ۱۱ و ۱۲) در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل افزایش سرعت وزش باد و گردوخاک خواهیم داشت.

ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۹ تیرماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ سانتیگراد و طی روز ‌پنجشنبه (۱۰ تیرماه) نیز صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا