کد مطلب: 162079
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰
با امضای معاون اول رئیس جمهور، تصویب نامه مربوط به تمدید بخشودگی اجاره بهای اماکن واگذار شده به بخش خصوصی در ایام کرونا ابلاغ شد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان و با توجه به محدودیت های مقرر توسط ستاد ملی مقابله با کرونا و عدم امکان انتفاع از اماکن استیجاری به ترتیب و میزان پیش بینی در قرارداد اجاره و به تبع عدم تحقق دین ناشی از قرارداد اجاره، با تمدید مصوبه دولت درخصوص بخشودگی اجاره بهای اماکن واگذار شده به بخش خصوصی در ایام کرونا موافقت کرد.

براین اساس، کلیه دستگاه های اجرایی می توانند بر پایه مصوبه ستاد مزبور و تشخیص و احراز موضوع، حسب مورد و به تناسب، همه یا بخشی از اجاره بهای اماکن مورد اجاره به بخش خصوصی را تا پایان سال ۱۴۰۰ دریافت نکنند و یا پرداخت اجاره بها یا بازپرداخت تسهیلات بهره برداران مزبور را تا تاریخ فوق به تعویق بیندازند.

همچنین کلیه دستگاه های اجرایی در قراردادهای اجاره اماکن واگذارشده به بخش خصوصی که تا پایان سال جاری خاتمه پیدا می‌کنند، مجاز به تمدید قراردادها به مدت یک سال از تاریخ خاتمه آن بدون افزایش مبلغ قرارداد می‌باشند و در خصوص قراردادهای بیش از یک سال نیز در سال جاری افزایش اجاره‌بها اعمال نمی‌گردد.

منبع : خبرگزاری مهر