مراکز مجاز استخراج رمزارز خاموش می‌شوند

خبرگزاری ايسنا , 1 خرداد 1400 ساعت 11:36

به منظور تامین برق مشترکان و کمک به جلوگیری از بروز خاموشی، مراکز استخراج رمز ارز در ساعات اوج مصرف برق از امروز شنبه اول خرداد خاموش می شوند.


به گزارش ایران خبر، هم اکنون مصرف برق  مراکز استخراج رمز ارز که به صورت مجاز فعالیت می کنند، به ۳۰۰ مگاوات می رسد که طبق اعلام مصطفی رجبی مشهدی - سخنگوی صنعت برق، این میزان به منظور حفظ  تعادل و پایداری شبکه برق، قطع می شود.
به گفته وی براساس بارهای شناسایی شده و براوردهای صورت گرفته در مانورهای برگزار شده، در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ مگاوات  برق در مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در کشور مصرف می شود که این مصارف غیرقانونی به دلیل اتصالات نادرست و افزایش نقطه ای مصرف برق باعث آسیب دیدگی و حتی سوختن تجهیزات شبکه شده که خاموشی هایی را به دنبال خواهد داشت.
رجبی مشهدی با بیان اینکه مصارف غیرقانونی باعث ایجاد نوسان در شبکه برق می شوند، از مشترکان خانگی که از دستگاه ماینر و تجهیزات مربوطه برای استخراج رمز ارز در منزل استفاده می کنند خواست که سریعتر نسبت خاموش کردن اقدام کنند.
وی تصریح کرد: در صورت عدم قطع و شناسایی، علاوه بر ضبط تجهیزات تا تعیین تکلیف نهایی، برق منزل  این دسته از مشترکان متخلف نیزقطع خواهد شد.
سخنگوی صنعت برق گفت: هموطنان عزیز به منظور حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از بروز خاموشی ها و افت ولتاژ در شبکه برق که آسیب آن به خود مردم می رسد، می توانند هرگونه فعالیت غیرقانونی و استفاده غیرمجاز از شبکه برق را از طریق مراجعه به سامانه سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat به اطلاع برسانند.
رجبی مشهدی ادامه داد: در این سایت بخشی جداگانه برای معرفی مراکز یا افرادی که به صورت غیرمجاز به استخراج رمز ارز می پردازند وجود دارد که مردم می توانند از طریق مراجعه به این بخش، حتی شماره شبا بانکی خود را جهت دریافت پاداش معرفی مرکز غیرمجاز، اعلام کنند.
پرداخت پاداش به افرادی که به افشای مراکز استخراج رمز ارز اقدام می کنند، پس از بررسی و تایید صحت  گزارش ارائه شده، انجام می شود.


کد مطلب: 162016

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/162016/مراکز-مجاز-استخراج-رمزارز-خاموش-می-شوند

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir