کد مطلب: 159808
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۸
گروه خودروسازی ایران‌خودرو با همیاری زنجیره تامین خود، با نزدیک کردن آمار تولید به ۵۰۰ هزار دستگاه، نشان داد که شعار سال جاری را هدف فعالیت‌های خود قرار داده و هدف جهش تولید را محقق کرده است.
 

به گزارش ایران خبر، در نیمه ابتدایی اسفندماه سال جاری میزان تولید خودرو در گروه خودروسازی ایران‌خودرو، از ۴۸۰ هزار دستگاه فراتر رفته و در آستانه عبور از نیم میلیون دستگاه است.

 این خودروساز، در حال حاضر بیش از نیمی از سهم بازار محصولات سواری کشور را در اختیار دارد، ‌ موفق شده در سال جهش تولید، اهداف مبتنی بر افزایش تیراژ و عرضه خودرو به بازار را محقق کند. ضمن اینکه با افزایش سطح داخلی‌سازی، گام‌های مستحکمی در مسیر خودکفایی و استقلال در تولید بردارد. ضمن اینکه تلاش شده تا محصولات با نام و نشان ایران‌خودرو،   با بهترین تنوع و کیفیت به دست مشتریان برسد و رضایت آنان را بیش از گذشته فراهم آورند.

این خودروساز مدعی است، توانسته علاوه بر کم‌اثر کردن تحریم‌ها، بر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا نیز فائق آمده و با ایجاد محیطی امن کاری، رونق را در خطوط تولید حفظ کند. در همین شرایط توانست در زمینه توسعه محصولات خود نیز گام‌های موثری برداشته و علاوه بر توسعه و ارتقای پنج محصول فعلی، طراحی و تولید انبوه محصول جدید تارا را با تکیه بر توان مهندسان داخلی و به همت مجموعه سازندگان زنجیره تامین آغاز کند.

طبق اعلام گروه صنعتی ایران‌خودرو، ارتقای قوای محرکه، ‌ رونمایی موتور سه استوانه و همچنین تولید انبوه گیربکس شش سرعته مطابق با نقشه راه توسعه ایران‌خودرو از دیگر اقدامات مهم مهندسان و تکنیسین‌های این خودروساز در مسیر کاهش مصرف سوخت و تحقق بخشی از منویات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید بوده است.

تمامی تعهدات معوقات ایران‌خودرو به جز دو محصول تا پایان سال صفر خواهد شد

همچنین کاهش ۸۵ درصدی تعهدات معوق نیز، ‌ ماحصل افزایش تولید و عرضه به بازار بوده است که تعداد باقی‌مانده از این تعهدات در روزهای پایانی سال به جز دو محصول به صفر خواهد رسید. معوقات دو محصول نیز در ماه‌های ابتدایی سال آینده به روز خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا