تصاویر/ با تاریخچه و قوانین عجیب کشور نروژ آشنا شوید

10 فروردين 1397 ساعت 19:32

نروژ از کشورهای اسکاندیناوی است که قوانین عجیب و رفاه آن موجب تعجب جهان و علاقه‌ی بسیاری از افراد به بازدید از آن یا حتی زندگی در این کشور شده است.


به گزارش ایران خبر، نروژ از کشورهای اسکاندیناوی است که قوانین عجیب و رفاه آن موجب تعجب جهان و علاقه‌ی بسیاری از افراد به بازدید از آن یا حتی زندگی در این کشور شده است. با کجارو همراه باشید تا با برخی از نکات جالب این کشور آشنا شوید.
مقاله‌های مرتبط:
راهنمای سفر به نروژ شرایط تحصیل در نروژ چگونه است؟ حقایقی جالب در مورد نروژ
نروژ یکی از کشورهای مرفه و زیبای اروپا است که در مورد آن حقایق جالبی وجود دارد؛ در ادامه به بررسی این حقایق می‌پردازیم. 1. نروژ در دهه‌ی 80 میلادی سوشی سالمون را به ژاپن معرفی کرد.

 2. در سال 2014 کشور نروژ از نظر شاخص ثروت و سلامت، رتبه‌ی اول جهان را به خود اختصاص داد. 3. با قیمت 10 دلار آمریکا به ازای هر گالن (3٫7 لیتر)، نروژ گران‌ترین بهای بنزین را دارد. 4. در سال 2008، نروژ به یک پنگوئن مقام شوالیه اعطا کرد.

 5. تمام زندانیان نروژ در سلول‌های‌شان دسترسی به اینترنت دارند. 6. هنگام انتشار یک کتاب در نروژ، دولت 1000 جلد آن را می‌خرد و به کتابخانه‌ها اهدا می‌کند. 7. تبلیغات برای کودکان زیر 12 سال در سوئد و نروژ ممنوع است.


8. دانشگاه‌های دولتی نروژ برای تمام دانشجویان سرتاسر جهان رایگان هستند. 9. در نروژ شهری به نام Hell (به انگلیسی: جهنم، به نروژی: موفقیت) وجود دارد.

 10. شاه اولاو پنجم (King Olav V)، پادشاه فقید نروژ از وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده می‌کرد و بهای بلیط را نیز پرداخت می‌کرد.

 11. نروژ در اصل نوردوگ (Nordweg) به معنای «راه شمالی» نام داشت. 12. پادشاه هارولد نروژ قسم خورد که ازدواج نمی‌کند، مگر آن که بتواند با معشوقه‌اش ازدواج کند که دختر یک پارچه فروش بود. این خانم ملکه‌ی نروژ شد. 13. برنامه‌های شبکه‌ی NRK نروژ شامل یک برنامه‌ی 8 ساعته از حرکت قطار، یک برنامه‌ی 12 ساعته‌ی بافتنی، یک برنامه‌ی 12 ساعته‌ی آتش هیزم و یک برنامه‌ی 18 ساعته از تخم‌ریزی ماهی سالمون است.

 14. در سال 2017 نروژ اولین کشوری خواهد بود که با رادیوی FM خداحافظی و تنها از امواج دیجیتال استفاده می‌کند. 15. نروژ صاحب یک جزیره‌ی منجمد خالی از سکنه میان آفریقا و قطب جنوب است.

 16. از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون تنها 10 پلیس در نروژ کشته شده‌اند. 17. در سال 2008 نروز یک میلیارد دلار آمریکا برای نجات جنگل‌های حاره‌ای آمازون اهدا کرد. 18. در سال 2011 کمبود عجیب کره کشور نروژ را فراگرفت، به طوری که بهای هر قالب کره‌ی 250 گرمی به 50 دلار آمریکا رسید. 19. گفته می‌شود که دلیل سرخی آسمان در نقاشی «جیغ» ادوارد مانش که مکان آن در نروژ است، فوران آتشفشان کراکاتوآی اندونزی بوده است.


کد مطلب: 109322

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/gallery/109322/2/تصاویر-تاریخچه-قوانین-عجیب-کشور-نروژ-آشنا-شوید

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir