کد مطلب: 93553
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: شهرداری باید قبل از راه اندازی فاز سه خط یک قطار شهری با میراث فرهنگی هماهنگ شود، اما تاکنون این مهم رخ نداده است.
 

به گزارش ایران خبر،  فریدون الهیاری  اظهار کرد: راه اندازی فاز جدید از خط یک متروی اصفهان باید ابتدا به صورت آزمایشی باشد،‌ میراث فرهنگی نظرات خود را در این خصوص اعلام کرده است و پایش و مانیتورینگ محل عبور قطار شهری از محور چهارباغ تا سی و سه پل باید انجام شود.

وی افزود: میراث فرهنگی، شهرداری و دانشگاه اصفهان مقدمات و مذاکرات را برای پایش و مانیتورینگ انجام داده‌اند و ظاهرا ابزار ضربه گیر و همچنین مانیتورینگ و پایش خریداری شده است، اما با میراث فرهنگی در خصوص راه اندازی این فاز از خط یک هماهنگی صورت نگرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان تاکید کرد: شهرداری باید قبل از راه اندازی فاز سه خط یک قطار شهری با میراث فرهنگی هماهنگ شود و تاکنون این مهم رخ نداده است، تصمیماتمان در این محدوده از خط مترو مشخص است و به دوستان هم اعلام کرده ایم که نباید بدون استفاده از ابزارها این خط راه اندازی شود.

الهیاری تصریح کرد: مانیتورینگ و پایش باید به صورت مرتب و همیشگی باشد و دو سال از زمان راه اندازی مترو واکنش ها و رفتارهای سازه ای بناهای تاریخی را بررسی کنیم تا ببینیم که آیا حرکات مترو بر روی بناها تاثیر دارد یا خیر.

وی خاطرنشان کرد: همچنان به صورت مداوم باستان شناسان میراث در ایستگاه مترو انقلاب حضور دارند و ریزترین حرکات و لرزه ها را چک و حرکت دستگاه ها در ایستگاه انقلاب را بررسی می‌کنند.

منبع : ایسنا