کد مطلب: 93002
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹
رئیس جمعیت مامایی ایران طی نامه ای طی یادداشتی به لزوم فراجناحی و غیرسیاسی بودن فضای انتخابات نظام پزشکی تاکید کرد.
 
به گزارش ایران خبر، رئیس جمعیت مامایی ایران با بیان اینکه انتخابات نظام پزشکی در نظام جمهوری اسلامی نمادی از دموکراسی تام در جامعه فرهیخته و متخصص گروه پزشکی است تاکید کرد: امتیاز خاص سازمان‌های مردم نهاد و مؤسسات غیر دولتی، اجتناب از سیاسی کارهای‌هایی است که در برخی موارد شالوده انتخابات را در هم می‌شکند. بی‌تردید شرکت کاندیداهای علاقمند در انتخابات بر اساس همدلی، عرق صنفی و تلاش جهت ارتقای کیفی و کمی خدمات پزشکی در جامعه است و تخلیط گرایشات سیاسی و جناحی در روند فرایند چه در مراحل اجرایی انتخابات و چه در تصمیمات متخذه اعضای منتخب تأثیر به سزایی خواهد داشت.
 
زهرا عابدی، یکی از پیش شرط‌های شرکت گسترده اعضای سازمان در انتخابات نظام پزشکی را پرهیز از سیاسی کاری‌ها و سیاسی بازی‌ها در امر انتخابات دونست و گفت :این موضوع متضمن حضور اعضای توانمند و جوان در میدان انتخابات خواهد بود و ارائه ایده‌های خلاقانه و راهبردی زمانی محقق خواهد شد که در فضایی امن، انتخاباتی سالم برگزار گردد.

رئیس جمعیت مامایی ایران افزود :از سویی لزوم حضور پر رنگ کارشناسان پروانه‌دار در انتخابات نظام پزشکی، دغدغه‌ای است که می‌بایست برای تحقق این امر راهکارهای اجرایی توسط متولیان امر اندیشیده شود.

زهرا عابدی، یکی از راهکارهای مهم و اساسی در این راستا را افزایش تعداد منتخبین گروه کارشناسان پروانه‌دار متناسب با تعداد اعضای آن گروه در سازمان و اصلاح قوانین موضوعی این حیطه دانست و گفت: بلا شک در کلان شهرهایی که تعداد اعضای سازمان نظام پزشکی در برخی گروه‌ها چشمگیر است، سهم یک نفری هیأت مدیره نظام پزشکی (معادل با شهرستان‌های کوچک)، نه تنها عادلانه نیست بلکه پاسخگوی نیازهای صنفی گروه‌های موصوف در کلان شهرها هم نخواهد بود.

رئیس جمعیت مامایی ایران در پایان از کلیه گروه‌های پزشکی بالاخص گروه مامایی سراسر کشور دعوت کرد تا با شور و علاقه‌ای وصف ناشدنی در پای صندوق‌های انتخابات نظام پزشکی حاضر شوند و با انتخاب کاندیداهای مورد نظر و اصلح، دین خود را در راستای ارتقای صنفی ادا نمایند.

به گفته وی، قطعاً حضور هر چه افزون‌تر اعضای سازمان در میدان انتخابات، صحه‌گذاری مجددی بر نقش سازمان نظام پزشکی در اعتلا و رفع دغدغه‌های گروه‌های مختلف پزشکی در سراسر میهن عزیز اسلامی‌مان خواهد بود.