کد مطلب: 162342
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷
رئیس‌جمهور گفت: مسائل اصلی ما با آمریکایی ها در وین حل و فصل شده و چند نکته فرعی باقی مانده که اگر اراده بر این باشد که در این دولت این کار انجام شود من می گویم که این دولت این کار را انجام داده است.
 

به گزارش ایران خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در جلسه امروز (چهارشنبه ۱۲ خرداد) هیات دولت اظهار کرد: راه حلی که امام برای اداره کشور داشت از طریق انتخابات و مردم بود.

وی ادامه داد: میزان رای ملت است شعار امام بود و نباید از امام فاصله بگیریم.

رییس جمهور در ادامه گفت: صندوق رای نتیجه و دستاورد مهم انقلاب اسلامی و انقلاب مشروطه است.

روحانی خاطرنشان کرد: نظریه امام این بود که مردم نقش اصلی و تعیین کننده در قدرت و اداره کشور داشته باشند.

وی بیان کرد: برای بعضی ها که از کلمه همه پرسی زیاد خوششان نمی آید بگویم که اساس نظام و نهضت ما با همه پرسی شروع شد.

وی اضافه کرد: نکند فردی روی نادانی بگوید که حالا اگر مردم در انتخابات کم حاضر شوند مهم نیست. یک نفر مهم ترین مساله را می گوید مهم نیست! در حالی که صندوق و انتخابات مهم ترین مساله ماست.

رییس جمهور گفت: خدا را شکر که بعد از هشت سال همه به این نتیجه رسیده اند که مذاکره درست است و هیچ کسی از تقابل استقبال نمی کند. بعضی ها می گویند اگر ما بیاییم بهتر مذاکره می کنیم. خب چه بهتر. اهلا و سهلا. مهم این بود که بفهمید راه مذاکره و تعامل با جهان است که الحمدلله در این هشت سال فهمیدید.

روحانی خاطرنشان کرد: نمی خواهم نطق خداحافظی انجام بدهم؛ چرا که دو ماه دیگر فرصت خدمت به مردم را داریم و در آن زمان به موقع حرفهایی که باید گفته شود را خواهم گفت.

وی گفت: امروز الحمدلله مسائل اصلی ما با آمریکایی ها در وین حل و فصل شده و چند نکته فرعی باقی مانده که اگر اراده بر این باشد که در این دولت این کار انجام شود من می گویم که این دولت این کار را انجام داده است. ما کارمان را انجام داده ایم و تمام کرده ایم.

این خبر تکمیل می‌شود...

منبع : خبرگزاری ايسنا