کد مطلب: 161186
 
تاریخ انتشار : شنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸
سخنگوی جمعیت هلال احمر از بررسی سلامت نزدیک به ۷۰۰۰ نفر از مسافران ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، محمدحسن قوسیان مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اقدامات جمعیت هلال احمر در طرح مراقبت بهداشتی از مسافران ورودی به کشور که از سوی سازمان امدادونجات و در همکاری با وزارت بهداشت به مرحله اجرا درآمده است، گفت: طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، از ۲۰ اسفندماه کنترل بهداشتی مسافران ورودی به کشور از ۲۶ مرز رسمی هوایی، زمینی و دریایی در ۱۶ استان برعهده جمعیت هلال احمر قرار گرفته و اجرای آن با فعالیت ۴۳۱ نیروی عملیاتی و آموزش دیده همچنان ادامه دارد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به نتایج اجرای این طرح، افزود: برابر گزارش‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته شش هزار و ۹۳۳ مسافر ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا مورد غربالگری قرار گرفتند و در مجموع تعداد مسافرانی که وضعیت سلامتی آنان مورد بررسی قرار گرفته به ۲۰۰ هزار و ۸۱ نفر رسید. 

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۷۶۶ تست فوری کرونا و ۳۳۸ تست PCR نیز از موارد مشکوک اخذ شده است، گفت: در مجموع نیز از زمان اجرای طرح تا ساعت ۸ صبح امروز، ۱۰هزار و ۲۸ تست PCR و ۳۱ هزار و ۵۵۸ تست فوری کرونا نیز از موارد مشکوک اخذ شده است.

قوسیان شمار افراد قرنطینه شده در طول اجرای طرح را نیز ۵۵ تن اعلام کرد و گفت: یک نفر نیز روز گذشته به قرنطینه منتقل شد که تا زمان منفی شدن تست مجدد کرونا در قرنطینه و تحت درمان خواهد بود.

منبع : خبرگزاری ايسنا