کد مطلب: 160609
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴
ایسنا/بوشهر
 
به گزارش ایران خبر، سعید کشمیری در نخستین نشست ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر در سال ۱۴۰۰ افزود: بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی، افزایش دورهمی‌ها، برپایی مراسم تجمعی عروسی و عزا، جشن‌ها و توجه نکردن به محدودیت‌ها در شهرهای نارنجی از جمله علل افزایش مبتلایان به کرونا است.

وی از صعودی شدن شیب ابتلا به کرونا و بستری‌های بیمارستانی خبر داد و گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر نسبت به دی ماه گذشته ۸ برابر شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به صعودی شدن شیب ابتلا به کرونا اظهار کرد: اکنون بیش از صد و سی میلیون نفر در جهان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که آمریکا، هند و برزیل بیشترین مبتلایان در جهان را دارند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه بیش از دو میلیون و ۸۱۸ نفر در جهان به سبب بیماری کرونا فوت کرده‌اند، کل مبتلایان به کرونا در ایران را یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دانست و افزود: تاکنون ۶۲ هزار و ۶۶۵ نفر در ایران به سبب ابتلا به کرونا جان باخته‌اند و اکنون تعداد مبتلایان در ایران روزانه از ۱۰هزار نفر عبور کرده است.

کشمیری از افزایش شهرهای با رنگ‌های قرمز و نارنجی در کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: استان بوشهر دارای ۴ شهرستان با رنگ نارنجی و ۶ شهرستان با رنگ زرد است که تعداد مبتلایان به کرونا هر روز نسبت به روزهای قبل افزایش دارد.

وی از افزوده شدن ۱۲۰ مبتلای جدید دیگر به کرونایی استان بوشهر در شبانه‌روز گذشته خبر داد و تصریح کرد: در اسفند ماه گذشته وضعیت کرونایی استان بوشهر بحرانی نبود و به‌ صورت متوسط روزانه ۶۰ نفر بستری بودند که اکنون این تعداد به ۱۶۶ بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر رسیده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا