کد مطلب: 159765
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۰
فرمانده کل ارتش گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی و ملت ایران بیش از ۴۰ سال است که پنجه در پنجه نظام سلطه دارد و او را زمین‌گیر کرده است.
 

به گزارش ایران خبر، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در مراسم دانش‌آموختگی دوره ششم دکتری فرماندهی عملیات مشترک و مرکب و دوره سی‌ام کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش که امروز در این دانشگاه برگزار شد، گفت: خداوند را شاکر و سپاسگزارم که توفیق داد تا امروز در جمع شما دانش‌آموختگان و فرماندهان آینده ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور پیدا کنم.

وی افزود: به همه شما دانش‌آموختگان عزیز عبور از این مرحله تربیتی و آموزشی را تبریک عرض می‌کنم و همچنین به میهمانان عزیز این دانشگاه که از کشورهای دوست در جمع ما حضور دارند و مفتخر به فارغ‌التحصیلی از این دانشگاه شده‌اند، تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که با دست پر و با خاطره‌های شیرین و به سلامت به کشورهای خود بازگردید.

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: هر آنچه که در این سال‌ها آموخته‌ایم از محضر این فرماندهان و اساتید گرانقدر بوده و بنده نیز همچون شما عزیزان در سال‌های ۱۳۷۶ و ۱۳۷۷ دانشجوی همین دانشگاه بودم و تحت هدایت و تربیت و آموزش امیران بزرگی همچون سرتیپ یاسینی و سایر استادان بزرگوار این دانشگاه قرار داشتم و تلمّذ می‌کردم و امروز قدردان زحمات آن عزیزان هستم.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه در آینده مسئولیت‌های مهم ارتش بر دوش شما دانش آموختگان گذاشته خواهد شد، بیان کرد: دیری نخواهد گذشت که یکی از شما عزیزان در همین جایگاهی که بنده ایستاده‌ام، خواهید ایستاد و آن روز به چشم بر هم زدنی فرا خواهد رسید؛ روزی که یکی از شما عزیزان در این جایگاه ایستاده و به‌عنوان فرمانده کل ارتش برای دانشجویان جدید آرزوی موفقیت خواهد کرد. اگر آن روز من در قید حیات باشم، بی‌تردید شادترین انسان بر روی زمین هستم زیرا می‌بینم جوانانی که یک روز دانشجوی ما بودند، امروز مسئولیت‌های بزرگ ارتش جمهوری اسلامی را بر عهده دارند و ما نظاره‌گر انجام وظیفه و ان‌شاءالله موفقیت آن‌ها خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به شروع نیمه دوم مسیر خدمتی دانش آموختگان، تصریح کرد: شما از امروز وارد نیمه دوم مسیر خدمتی خود می‌شوید، تا قبل از دافوس کار شما بیشتر اجرایی و تا حدودی تاکتیکی بود، از فردا وارد بخش تاکتیکی، عملیاتی و بعضاً راهبردی خواهید شد. همه آن چیزهایی که در دانشگاه جنگ آموخته‌اید، برای آماده‌تر و قوی‌تر شدن و ورود به این مرحله بسیار مهم از مسیر خدمتی است.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه در این مرحله بیش از گذشته مدیریت و فرماندهی جهادی معنا، مفهوم و الزام پیدا می‌کند، گفت: شما از امروز پرچمدار بخش‌های حساس‌تر و مهم‌تری از ارتش خواهید شد، ارتشی که ریشه آن در دفاع مقدس و دفاع از حرم است، ریشه آن در ۴۸ هزار شهید، و دهها هزار جانباز، آزاده و مجموعه ایثارگران سرافراز است.

سرلشکر موسوی با تاکید بر اینکه شما دانش آموختگان باید ویژگی‌های مهم ارتش را تقویت کنید، تصریح کرد: ارتشی که دارای ویژگی‌های اسلامی بودن، مردمی بودن و معنویت محوری است. ارتشی که به ویژگی‌های منحصر به فرد انضباط، سلسله‌مراتب و سلامت کارکنان شناخته شده است و شما وظیفه دارید در مسئولیت‌های جدید، روز به روز این ویژگی‌ها را تقویت کنید.

وی با بیان اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی و ملت ایران بیش از ۴۰ سال است که پنجه در پنجه نظام سلطه دارد و او را زمین گیر کرده است، افزود: این رویارویی در همه عرصه‌های مولفه‌ی قدرت جریان دارد و شما به عنوان نماد مولفه قدرت نظامی ماموریت دفاع از استقلال، حدود و ثغور نظام اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌های این ملت بزرگ را بر عهده دارید.

وی در پایان با بیان اینکه شما ماموریت دارید که نگذارید هیمنه فروریخته نظام سلطه دوباره احیا شود، گفت: شما ماموریت دارید که نگذارید سرعت سقوط نظام سلطه و اقمار آن کند شود، برای اجرای موفقیت‌آمیز این ماموریت بزرگ در این پیچ تاریخی و در گام دوم انقلاب مسئولیت سنگین ارتقای توان و آمادگی رزمی، تعالی معنوی و بصیرتی، رسیدگی به وضع زندگی و معیشت همرزمان و هم افزایی، بیش از گذشته برای شما الزام‌آور است.

منبع : خبرگزاری مهر