کد مطلب: 158272
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۵
ارومیه - رئیس شورای عالی استان‌ها از دستگیری ۷۰ نفر از اعضای شوراهای اسلامی در سطح کشور خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، علیرضا احمدی در حاشیه نشست شورای اسلامی آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۵ هزار و ۹۹۲ نفر عضو شوراهای اسلامی در کشور هستند، ادامه داد: از این تعداد تاکنون ۷۰ نفر به دلایل متعدد تخلف دستگیر شده‌اند.

وی با بیان اینکه شوراها نهادهای مردمی و معتمد برآمده از خود مردم هستند، اظهار کرد: شوراهای شهر و روستا امانت دار بزرگ منابع شهری و روستایی کشور هستند شاید ۷۰ نفر در مقایسه با ۱۲۵ هزار عضو کم باشد اما همین آمار را هم نباید شاهد باشیم.

احمدی با تاکید بر تقویت پیوند شوراهای اسلامی با دستگاه‌های بازرسی و قضائی در کشور، عنوان کرد: باید ارتباط و همکاری شوراهای اسلامی با دستگاه‌های نظارتی و قضائی برای مقابله جدی با فساد و تخلف افزایش یابد.

رئیس شورای عالی استان‌ها همچنین لزوم اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به اهمیت ویژه شوراها، اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ضروری است.

احمدی گفت: یکی از مهمترین چالش‌ها نحوه گزینش و انتخاب افراد است حتماً در قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا باید تجدید نظری شود و این قانون در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و نظرات شورای عالی استان‌ها هم گرفته شده است.

وی با اشاره به اهمیت کار شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: کلی از منابع روستاها و شهرها در اختیار شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیار و شهرداری است که از طریق این شوراها انتخاب می‌شوند قرار دارد لذا باید افرادی که وارد می‌شوند از ابعاد مختلف گزینش شوند.

منبع : خبرگزاری مهر