کد مطلب: 157895
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۱
سنندج- مدیر کل ثبت احوال استان کردستان گفت: تاکنون سه نفر از فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی موفق به اخذ شناسنامه ایرانی شده اند و پرونده ۵۵ نفر دیگر هم در دست اقدام است.
 
به گزارش ایران خبر، حسن صومی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: لایحه اعطای شناسنامه به فرزندانی که حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی هستند مهرماه سال ۹۸ به مجلس شورای اسلامی داده شد و خوشبختانه این مهم مصوب شد.

وی افزود: در همین راستا برای سه متقاضی در کردستان شناسنامه صادر شده است و ۵۵ پرونده دیگر هم به اداره ثبت احوال رسیده است.

صومی اعلام کرد: در شهرستان سنندج ۱۰ پرونده، کامیاران پنج پرونده، مریوان ۱۵ پرونده، بانه شش پرونده، سروآباد پنج پرونده، سقز پنج پرونده و دیواندره دو پرونده اعلام وصول شده است.

مدیر کل ثبت احوال استان کردستان در ادامه سخنان خود به این نکته اشاره کرد که تمامی کسانی که در این طرح شناسنامه دریافت می‌کنند باید اسم‌های ایرانی طبق چهارچوب و موازین ثبت احوال انتخاب کنند.

وی افزود: سه فرزندی که شناسنامه به آنها اعطا شده است پدرانشان از کشور عراق هستند و بیش از ۹۰ درصد ۵۵ نفری هم که پرونده آنها در اختیار اداره ثبت احوال قرار گرفته است متعلق به کشور عراق و شهر سلیمانیه هستند.

صومی خاطرنشان کرد: فرزندی که با اجازه پدر خارجی شناسنامه ایرانی دریافت کرده است می‌تواند از فامیل مادری نیز استفاده کند.

منبع : خبرگزاری مهر