کد مطلب: 155656
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۳
آمارها حاکی از آن است که بیش از ۳۰۰ هزار نفر در سراسر اروپا بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده و این نگرانی وجود دارد که موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از این بیماری به دلیل سردی هوا و با وجود امید به کشف واکسن، روند افزایشی داشته باشد.
 

به گزارش ایران خبر، اروپا تنها ۱۰ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد اما حدود یک چهارم از موارد جهانی مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در این قاره ثبت شده است و حتی بیمارستان های مجهز در کشورهای اروپایی به دلیل شیوع گسترده این بیماری، تحت فشار قرار دارند.

اوایل سال جاری مقامات کشورهای اروپایی با اتخاذ اقداماتی از جمله اعمال قرنطینه گسترده توانستند تا حدودی این بیماری را تحت کنترل درآورند، هرچند از فصل تابستان مجدد موارد ابتلا افزایش پیدا کرد و دولت ها مجبور شدند به منظور محدود کردن ارتباطات اجتماعی برای بار دیگر محدودیت ها را اعمال کنند.

در مجموع در کشورهای اروپایی حدود ۱۲.۸ میلیون مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و حدود ۳۰۰ هزار و ۱۱۴ مورد فوتی گزارش شده است. در هفته گذشته، ۲۸۰ هزار مورد ابتلا در روز گزارش شده که نسبت به هفته قبل از آن افزایش ۱۰ درصدی داشته است.

به گزارش ژاپن تودی، در این بین شرکت داروسازی فایزر نیز از اثربخشی ۹۰ درصدی واکسن کروناویروس خبر داد که در جهت مقابله با بیماری کووید-۱۹ امیدوارکننده است هرچند انتظار نمی‌رود واکسن کرونا پیش از سال ۲۰۲۱ در دسترس عموم قرار گیرد.  

منبع : خبرگزاری ايسنا